Stale pracujemy nad rozwojem naszej aplikacji mObywatel. 8 grudnia 2021 pojawiły się kolejne usprawnienia. Sprawdź, co nowego pojawiło się w apce.
Za chwilę kolejna aktualizacja aplikacji mObywatel. Tym razem zmiany nie dotyczą jednak samych dokumentów. Przygotowaliśmy też inną nowość – dotyczy użytkowników, a dokładniej ich dostępu do najnowszej aktualizacji aplikacji.
Udane testy
Pod koniec wakacji zwróciliśmy się do użytkowników mObywatela z prośbą o udział w testach aplikacji. Na nasz apel odpowiedziało blisko dwa tysiące osób. Z tej grupy wyłoniliśmy 200 testerów, którzy jako pierwsi mieli okazję zapoznać się z nową wersją programu.
– Dotychczas, wspólnie z testerami, przeprowadziliśmy dwa scenariusze testowe. Dodatkowo w indywidualnych kontaktach z użytkownikami zweryfikowaliśmy kilka przygotowanych poprawek – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. – Zainteresowanie nową wersją aplikacji było tak duże, że postanowiliśmy zweryfikować działanie nowej wersji aplikacji na próbie obejmującej aż 200 tysięcy użytkowników – dodaje minister Andruszkiewicz.
Nowa wersja mObywatela trafiła już do sklepów z aplikacjami. Algorytm sklepów losowo dobierze 200 tysięcy użytkowników, którzy jako pierwsi będą mieli okazję zainstalować nową wersję naszego programu. Pozostała część korzystających z mObywatela otrzyma szansę na aktualizację kilka dni później.
Nowa wersja
W najnowszej wersji mObywatela znalazło się kilka usprawnień – to drobne, choć przydatne zmiany ułatwiające logowanie - np. brak konieczności dodatkowego wybierania przycisku potwierdzającego po wpisaniu kodu PIN.
O wiele ważniejszą zmianą, choć niezauważalną dla wielu osób, będzie wprowadzenie nowego, jeszcze silniejszego algorytmu szyfrowania danych w aplikacji (AES-256).
Część osób - w związku ze zmianami - może być również poproszona o nadanie nowego kodu PIN do aplikacji.
Wśród nowości, które z pewnością ucieszą pracowników kolei i ich rodziny, jest dodanie do aplikacji dokumentu uprawniającego do realizacji zniżek na podróże.
– Współpraca z Grupą PKP i innymi spółkami kolejowymi układa się bardzo dobrze. To właśnie w pociągach mObywatel stał się jednym z najwygodniejszych sposobów na okazanie swojej tożsamości – mówi minister Adam Andruszkiewicz. – Kolejarze zauważyli, jak wielu pasażerów korzysta z mObywatela i postanowili wzbogacić aplikację o własny dokument nazywany Ulgowa Usługa Transportowa - dodaje.
Zostań mObywatelem
Wydawcą aplikacji mObywatel jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, deweloperem i twórcą rozwiązania jest zespół NASK – Państwowego Instytutu Badawczego.
Aplikacja mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty, jest bezpieczna i bezpłatna. Znajdziecie w niej m.in. odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego, mPrawo Jazdy, mPojazd, Unijny Certyfikat COVID, a także m.in. swoje e-recepty i Kartę Dużej Rodziny.
Naprawdę warto ją mieć w swoim telefonie. Dlatego - jeśli jeszcze jej nie macie - pobierzcie już dziś!
Więcej informacji o naszej aplikacji znajdziecie na gov.pl/mobywatel
Ministerstwo Cyfryzacji
REKLAMA
REKLAMA