Express-Miejski.pl

Nowa „kampania” oszustów. Wysyłają smsy dotyczące przesyłek

Przykładowe smsy, jakie trafiają na nasze telefony, a których autorami są oszuści fot.: mp

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać nasze zaufanie.

Grudzień to okres wzmożonych zakupów zarówno w sklepach stacjonarnych jak również internetowych. Często zamawiamy kilka przesyłek w tym samym czasie. Ten okres „świątecznej gorączki zakupowej” wykorzystują również przestępcy. Właśnie ruszyła nowa „kampania” oszustów. Polacy otrzymują różne warianty smsów, które dotyczą przesyłek. W treści smsów czytamy, że paczki np. “nie można było dostarczyć”, że “trzeba zmienić preferencje dostawy”, albo że to “ostatnia szansa aby paczkę odebrać”. Policja ostrzega i apeluje o ostrożność.

Do wiadomości sms jest dołączony aktywny link. Po jego kliknięciu następuje instalacja złośliwych aplikacji, tzw. trojanów bankowych, co w konsekwencji może spowodować utratę pieniędzy z rachunku bankowego ofiary.

Bez względu na stosowane przez sprawców metody, cel zawsze jest ten sam - przejęcie jak największej sumy pieniędzy. Dlatego oczekując na przesyłkę zawsze zachowaj ostrożność i rozsądek, czytaj uważnie otrzymanego smsa, nigdy nie wchodź w linka przesłanego za pomocą wiadomości, a logując się na stronę swojego banku nigdy nie korzystaj z otrzymanego linku, tylko wprowadź adres strony ręcznie.

Chroniąc swoją tożsamość, chronisz swoje pieniądze.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie / niebezpiecznik

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowa „kampania” oszustów. Wysyłają smsy dotyczące przesyłek

  2021-12-02 17:46:14

  gość: ~Piodik

  Zwłaszcza po zamówieniu do paczkomatu. Pewnie ktoś sprzedaje dane po cichu.

 • 2021-12-14 17:26:50

  gość: ~Ak

  ostatnio dodany post

  W niedzielę dostałem jednego smsa,że paczka będzie dostarczona dzisiaj wczoraj jeden SMS i dzisiaj następny

REKLAMA