Express-Miejski.pl

Uroczystości Dnia Niepodległości w Ziębicach [foto]

Uroczystości Dnia Niepodległości w Ziębicach fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Mszą w bazylice mniejszej w obecności pocztów sztandarowych szkół i organizacji kombatanckich i sybirackich, rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości w Ziębicach.

Wybrzmiał w niej nie tylko hymn państwowy, ale i słowa podziękowania - po mszy była bowiem okazja do wręczenia odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych panom: Adamowi Tatarskiemu i Kazimierzowi Głowackiemu - współtwórcom i współorganizatorom corocznych gminno-powiatowych uroczystości kombatanckich w Ziębicach.
 
Następnie przedstawiciele władz gminy, radni powiatu, władze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Sybiraków, Związku Kresowiaków, oświaty, służb mundurowych oraz mieszkańcy gminy na Cmentarzu Komunalnym przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy Pomniku Sybiraków złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Kwiaty złożono również na tablicach upamiętniających miejsca walk o niepodległość, które znajdują się przed pomnikiem Orła Piastowskiego.
 
Kolejnym akcentem w dniu Święta Niepodległości będzie koncert, w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Wojska Polskiego 3. Początek o godz. 18.00. Zaprasza burmistrz Ziębic - Mariusz Szpilarewicz.

UM Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA