Express-Miejski.pl

Ukończono budowę altany w Dzbanowie

Z miejsca rekreacji w głównej mierze będą korzystać mieszkańcy Dzbanowa i sąsiednich sołectw, a ponadto turyści i goście przybywający do gminy Bardo fot.: Gmina Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 października nastąpił odbiór techniczny zadania pn. „Budowa altany rekreacyjnej formą stworzenia warunków do integracji społeczności lokalnej w sołectwie Dzbanów”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach inicjatywy „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Realizacja zadania wyniosła 93 tys. zł z czego 30 tys. zł pochodziło z dofinansowania.

W ramach zadania powstała altana rekreacyjna wyposażona w stoły i ławki, a w jej pobliżu umieszczony został grill oraz drewniane boksy na kosze do segregacji śmieci. Przyległy teren wyłożony został kostką betonową, a ponadto powstał łącznik z drogą powiatową, który z pewnością ułatwi dostęp do tego miejsca wszystkim zainteresowanym.

W pobliżu altany posadzone zostały drzewa owocowe i pnącza kwitnące, a cały obiekt zyskał oświetlenie i monitoring. Z miejsca rekreacji w głównej mierze będą korzystać mieszkańcy Dzbanowa i sąsiednich sołectw, a ponadto turyści i goście przybywający do gminy Bardo.

em24.pl / Gmina Bardo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ukończono budowę altany w Dzbanowie

  2021-10-16 10:07:10

  gość: ~Zenek

  ostatnio dodany post

  Popatrzcie na zdjęcia - przy wąskim (za wąskim) przejściu między stołami i braku przejść od ścian, jak jest deszcz, to pada na plecy siedzących i na siedzących z boku.
  Grill to chyba tylko dla Krzysia i Jurka.
  Nawet taką "potężną" inwestycję potrafili spieprzyć.

REKLAMA