Finał rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wałbrzyskim nie dla Orła

Orzeł Ząbkowice Śląskie na półfinale zakończył zmagania w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski fot.: em24.pl

Ząbkowiczanie pomimo prowadzenia 2:0 do 71. minuty nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do końca rywalizacji i ostatecznie przegrali 2:3.

Rywalem biało-niebieskich była czwartoligowa Bielawianka Bielawa. Orzeł w tym sezonie już raz pokonywał bielawian, więc i tym razem kibice mogli oczekiwać zwycięstwa.

Tym bardziej, że mecz dla Orła rozpoczął się w najlepszy możliwy sposób, bo już w piątej minucie asystę zanotował Szydziak, a gola na 1:0 zdobył Maciejewski. Jednobramkowa przewaga ząbkowiczan utrzymała się do przerwy. Po zmianie stron ząbkowiczanie szybko podwyższyli prowadzenie. W 55. minucie w roli asystenta wystąpił Maciejewski, a drugiego gola zdobył Higi. Wydawało się, że Orzeł pewnie zmierza po awans do finału, a kibice z ciekawością zerkali w telefon, by sprawdzić wynik równolegle toczącego się pojedynku w Dzierżoniowie. Tam miejscowa Lechia w drugim półfinale podejmowała Polonię/Stal Świdnica.

Bielawianka mimo dwubramkowej straty nie spoczęła na laurach i w 71. minucie zdobyła kontaktowego gola. Rzut karny sprokurował Higi, a Krakowskiego pokonał Baumgarten. Wydawało się, że będzie to tylko gol na otarcie łez, bowiem czas mijał, a goście nie potrafili znaleźć recepty, aby raz jeszcze ulokować futbolówkę w bramce miejscowych. W końcu nadeszła jednak 88. minuta. Wówczas to w sytuacji sam na sam z Krakowskim znalazł się Cegiełka i doprowadził do remisu, a w doliczonym już czasie gry, gdy większość kibiców ostrzyła sobie zęby na konkurs rzutów karnych, zwycięstwo przyjezdnym zapewnił Paszkowski.

Orzeł po raz kolejny kończy swoją przygodę pucharową na półfinale okręgowego Pucharu Polski. Biało-niebiescy ostatni raz triumfowali na szczeblu wałbrzyskim w sezonie 2010/2011 kiedy w finale pokonali Lechię Dzierżoniów. Od tamtej pory biało-niebiescy tylko raz dotarli do finału - w sezonie 2013/2014 przegrywając 2:3 z Polonią/Spartą Świdnica.

Skład Orła: Krakowski, Chałupka (70’ Skotnicki), Wrona, Maciak (46’ Ostaszewski), Higi, Szewczyk, Wojtal, Maciejewski, Szydziak (60’ Lechocki), Raszpla (65’ Altair), Wargin