Express-Miejski.pl

Zostawił włączoną pilarkę w lesie i uciekł [raport ząbkowickiej straży pożarnej]

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

15 interwencji zanotowali w miniony weekend strażacy działający na terenie powiatu ząbkowickiego. Dwie z nich dotyczyły pożarów, pozostałe to miejscowe zagrożenia.

Pożary:

27 września, po godz. 21 - Raczyce - na jednym z pól zapaliły się pozostałości po zbiorach. Strażacy podając dwa prądy wody szybko ugasili pożar i nie pozwolili na rozprzestrzenienie się ognia na sąsiednie pola. W działaniach brały udział jednostki z Henrykowa, Bożnowic oraz zastęp strażaków-zawodowców z Posterunku Czasowego w Ziębicach.

30 września, godz. 22.04 - Niedźwiedź - pożar sadzy w kominie w budynku wielorodzinnym. Działania polegały na wygaszeniu pieca oraz zagaszeniu pożaru sadzy piaskiem mokrym i zestawem kominiarskim. Sprawdzono pomieszczenia na obecność tlenku węgla. Zagrożenia nie stwierdzono. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Na miejscu działania prowadzili strażacy-zawodowcy z PC w Ziębicach oraz strażacy-ochotnicy z Niedźwiedzia.

Miejscowe zagrożenia:

27 września - teren leśny w Budzowie - w godzinach popołudniowych strażacy otrzymali nietypowe zgłoszenie o pozostawionej włączonej pilarce na terenie leśnym. Jak się okazało, należała ona do mężczyzny, który wykonując prace leśne został niespodziewanie zaatakowany przez rój owadów, najprawdopodobniej pszczół lub szerszeni. Mężczyzna uciekł z lasu pozostawiając włączony sprzęt, który stanowił zagrożenie dla zwierząt oraz mógł doprowadzić do zaprószenia ściółki leśnej, a w konsekwencji pożaru. - Nasze działania polegały na znalezieniu miejsca, w którym znajdowała się piła i wyłączeniu jej. W działaniach brał udział zastęp strażaków-ochotników z Budzowa oraz zastęp JRG Ząbkowice Śląskie - informuje Tomasz Starczynowski z ząbkowickiej straży pożarnej.

28 września, około godz. 12 - Stolec - samochód osobowy marki Porsche w rowie przy wjeździe do miejscowości Stolec. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że nikt nie potrzebował pomocy. Więcej o zdarzeniu informowaliśmy w artykule pt. Porsche wypadło z drogi w Stolcu [foto]

28 września godz. 15.59 - Henryków - pomoc policji i ratownictwu medycznemu w otwarciu drzwi do mieszkania. Wewnątrz obiektu znajdował się 67-letni mężczyzna, był przytomny, ale niekomunikatywny, najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem alkoholu. Działania straży pożarnej ograniczyły się tylko do otwarcia obiektu.

28 września, godz. 17.09 - Przedborowa - wypompowanie zanieczyszczonej wody ze sztudni, która służyła mieszkańcom do celów sanitarnych. Udział w działaniach brała jednostka OSP Przedborowa.

28 września, godz. 20.29 - na drodze pomiędzy Sieroszowem a Jaworkiem samochód ciężarowy (autolaweta) zsunął się z drogi i znajdował się w rowie. Nikt nie wymagał pomocy medycznej, a działania straży pożarnej ograniczyły się tylko do zabezpieczenia miejsca kolizji.

29 września, godz. 13.02 - Kamieniec Ząbkowicki - usunięcie gniazda os

29 września, godz. 18.21 - ul. Stefana Żeromskiego, Złoty Stok - gniazdo szerszeni przy budynku. Działania strażaków polegały na otaśmowaniu i przekazaniu miejsca zdarzenia właścicielowi oraz zobowiązano go zgodnie z prawem budowlanym do usunięcia gniazda.

29 września, godz. 19.47 - ul. Ogrodowa, Srebrna Góra - plama oleju o długości około 10 metrów i szerokości około metra po uszkodzonej misce olejowej w samochodzie osobowym. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, a następnie przekazano zarządcy drogi.

30 września, godz. 18.36 - plama oleju z pojazdu rolniczego o długości około 200 metrów i szerokości około pół metra na drodze między Lutomierzem a Rudnicą. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, a następnie przekazano je przedstawicielowi Zarządu Dróg Powiatowych.

2 października po godz. 13 - Pl. Kościelny, Złoty Stok - gniazdo szerszeni

2 października, 21.14 - ul. Legnicka, Ząbkowice Śląskie - pomoc policji w otwarciu drzwi w mieszkaniu. Po wejściu do mieszkania okazało się, że na łóżku leży kobieta, która nie wykazuje funkcji życiowych. Na miejsce przyjechał ZRM. Stwierdzono zgon.

3 października - usunięcie powalonego drzewa i zabezpieczenie pękniętego konaru w Grodziszczu (gm. Stoszowice) - dwie interwencje

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA