Express-Miejski.pl

Kolejna część kompleksu pałacowego będzie w pełni zrewitalizowana

Kolejna część kompleksu pałacowego będzie w pełni zrewitalizowana fot.: Gmina Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na to zadanie Gmina Kamieniec Ząbkowicki pozyskała 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach puli środków dla gmin górskich.

W dawnej wozowni pałacowej w obrębie oficyny północnej powstanie Centrum Przyrodniczo-Ekologiczne. Będzie to atrakcyjny moduł dydaktyczny dla dzieci i młodzieży odwiedzających Pałac Marianny Orańskiej.

Oprócz sal dydaktycznych i zaplecza socjalnego w tej części obiektu zlokalizowana zostanie niezwykła wystawa ekologiczna. „Motylarnia” w dawnej szklarni pałacowej, schowana w jednej niszy między wieżami bocznymi oraz czytelnie i miejsca odpoczynku z pewnością zapewnią młodym ludziom wiele ciekawych wrażeń i dostarczą sporo wiedzy.

Postępowanie przetargowe na to zadanie zostało już zakończone. Wykonanie prac w tym etapie realizacji Centrum Przyrodniczo-Ekologicznego planowane jest na maj 2022 r.

em24.pl / Gmina Kamieniec Ząbkowicki

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejna część kompleksu pałacowego będzie w pełni zrewitalizowana

  2021-09-17 16:49:07

  gość: ~Pirr

  ostatnio dodany post

  Dzisiaj, 17 września, obchodzimy 82. rocznicę napaści Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. Sowiecka agresja była wynikiem paktu Ribbentrop – Mołotow, zawartego 23 sierpnia 1939 r. pomiędzy III Rzeszą i ZSRR.
  17 września na mocy uchwały Sejmu obchodzimy także Dzień Sybiraka. "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej upamiętnia tych, którzy tam zginęli, tych, którym udało się powrócić do Ojczyzny, tych, którzy osiedli w różnych częściach świata, oraz tych, którzy pozostali w miejscu swego zesłania, gdzie kultywowali polskość" - napisano w uchwale.

  Władze Gminy nie obchodzą Uroczystości Polskich tylko biją pianę propaganda sukcesu .
  Wstyd .

REKLAMA