Express-Miejski.pl

35 tys. złotych do wygrania od ZUS

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku” jest elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Zadaniem uczestników konkursu, który jest kierowany do dzieci, młodzieży i studentów jest przedstawienie korzyści z posiadania z konta w banku i zachęcenie w pomysłowy sposób swoich dziadków nie tylko do założenia, ale i do korzystania z niego.

- Chcemy, aby pieniądze seniorów były bezpieczne a oni sami nauczyli się jak robić przelewy online lub zakupy w sieci – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Ja już od dawna zachęcam emerytów żeby zlecali nam przelewanie emerytury na konto zamiast wysyłki tradycyjnym przekazem pocztowym – dodaje.

Rzeczniczka informuje, że około 83 procent dolnośląskich seniorów dostaje swoje emerytury i renty na bankowe konta. Według Kowalskiej-Matis, emerytura przelewana na bankowe konto jest zawsze punktualnie a niekiedy nawet wcześniej jeszcze przed terminem wypłaty do dyspozycji seniora, to także bezpieczeństwo pieniędzy seniorów oraz ogromne oszczędności dla budżetu państwa. Za przekaz pocztowy Zakład Ubezpieczeń Społecznych musi zapłacić a przelanie emerytury, czy renty na rachunek w banku nie kosztuje nic. - Dlatego ogłosiliśmy konkurs dla wnuków, którzy mogą pomóc swoim dziadkom w założeniu konta i pokazać im jak się poruszać w świecie bankowości internetowej – wyjaśnia rzeczniczka.

Konkurs pod nazwą: „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku” jest elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Udział w zmaganiach mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Uczestnicy muszą przygotować pracę – materiał informacyjny, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Do wyboru są cztery kategorie prac w zależności od wieku i poziomu szkoły. Można je wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Są to np. plakat, komiks, film lub infografika/materiał multimedialny.

Zgłoszenia przyjmowane są do 29 października. Termin nadsyłania prac to 10 grudnia. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł.

Szczegółowe informacje na temat korzyści z bezgotówkowego obrotu pieniędzmi, posiadania rachunku bankowego oraz otrzymywania na nie wypłat z ZUS oraz materiały informacyjne są dostępne na stronie: zus.pl/konkursbzb [KLIK]

Regulamin konkursu [KLIK]

em24.pl / Zakład Ubezpieczeń Społecznych

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 35 tys. złotych do wygrania od ZUS

  2021-09-17 08:40:17

  gość: ~Kukluc klan

  Kupaklockau

 • 2021-09-17 12:22:53

  gość: ~emeryt65

  ostatnio dodany post

  Moje pieniądze z mojej wypracowanej emerytury do mojej ręki, ma dostarczyć listonosz. Ja wiem co mam z nimi zrobić i są one bezpieczniejsze w mojej skarpecie niż w niepewnym banku. Potrzebuję 20zl na składkę z kolegami albo kupić na targu portrety tuska i rostowskiego, mam przy sobie. Dla ciekawych, po co te portrety, dla poprawy zdrowia i humoru rano dobrze jest palaczowi odkasłać i splunąć. Jest pewien dyskomfort bo to spływa ale coś za coś.

REKLAMA