Express-Miejski.pl

Groźny wypadek na krajowej ósemce. Ląduje helikopter LPR. Droga zablokowana [foto] [aktualizacja]

Groźny wypadek na krajowej ósemce. Ląduje helikopter LPR. Droga zablokowana fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na krajowej ósemce doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Autami podróżowało siedem osób, w tym dzieci. Interweniował LPR. Wszyscy trafili do szpitala.

12 września około godziny 16.25, na krajowej ósemce za Bardem w kierunku Kłodzka, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - suzuki i forda.

Z informacji przekazanych przez świadków zdarzenia wynika, że kierowca suzuki jadący w kierunku Kłodzka wpadł w poślizg, stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwległy pas ruchu czołowo uderzając w jadącego z naprzeciwka forda. Jak dodają świadkowie, na pasie jezdni rozlana była substancja ropopochodna i to ona mogła być pośrednio przyczyną wypadku.

W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało siedem osób podróżujących autami, w tym troje dzieci. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitali - sześć osób naziemnymi zespołami ratownictwa medycznego, jedna osoba, dorosła kobieta śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wyniku wypadku nieznacznie uszkodzony został także bus jadący bezpośrednio za fordem, ale kierowca oraz pasażer nim jadący nie doznali żadnych obrażeń.

Na miejscu swoje działania prowadziły zespoły ratownictwa medycznego, a także zastępy strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich i Kłodzka oraz strażaków-ochotników z Barda i Przyłęku. Obecne były też patrole policji.

Droga pozostaje zablokowana.

[AKTULIZACJA, godz. 19.15]: Droga jest już przejezdna.

[AKTUALIZACJA, godz. 10.30]: - Ze wstępnych informacji wynika, że 60-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego kierujący samochodem osobowym suzuki, podczas manewru wyprzedzania wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym ford galaxy, którym kierował 40-latek z powiatu krotoszyńskiego. W suzuki podróżowały dwie osoby, kierowca i pasażerka, natomiast w fordzie mężczyzna, kobieta i troje dzieci. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala, w tym pasażerka forda przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Została ona już wypisana do domu, a w zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu – informuje Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

em24.pl

19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA