Express-Miejski.pl

Spokojny tydzień na drogach. Wpadli czterej poszukiwani i dwie osoby ze środkami odurzającymi

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Policja informuje: Za nami spokojny tydzień na drogach w powiecie. W ubiegłym tygodniu doszło do 10 kolizji i jednego wypadku. Zatrzymano też 4 osoby poszukiwane.

- Dzięki policyjnym akcjom z poprzedniego tygodnia takim jak „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” był to wyjątkowo spokojny tydzień na drogach naszego powiatu - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji. - Fakt, że dzieci wróciły do szkół spowodował pojawienie się większej niż zazwyczaj liczby patroli ruchu drogowego oraz straży mirskiej w okolicach szkół i przejeść dla pieszych, a co za tym idzie spowodował zmniejszenie ilości nietrzeźwych kierujących, jak również poważnych wypadków drogowych - dodaje policjantka.

W ostatnim tygodniu w powiecie doszło do 11 zdarzeń drogowych. 3 z nich zostały zakończone na miejscu zdarzenia przyjęciem przez sprawców mandatu karnego. Reszta zakończy się w sądzie. Główne przyczyny to nadal nieprawidłowe wyprzedzanie, najechanie na tył poprzedzającego samochodu lub nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W zeszłym tygodniu policjanci z powiatu zatrzymali dwie osoby posiadające środki odurzające oraz czterech poszukiwanych. Trzech mężczyzn, mieszkańców naszego powiatu, odwieziono do zakładu karnego gdzie będą odbywać karę pozbawienia wolności.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA