Puchar Polski: Orzeł wygrał...18:0, Polonia przegrała 0:10

Orzeł Ząbkowice Śląskie 18:0 (7:0) rozbił LKS Roztocznik w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu PPN Wałbrzych fot.: mp

Dwa zespoły z powiatu ząbkowickiego rozegrały wczoraj mecze I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Wałbrzychu.

IV-ligowy Orzeł Ząbkowice Śląskie rozbił 18:0 (7:0) beniaminka A-klasy z Roztocznika. Rafał Markowski posłał na boisko od pierwszej minuty zawodników, którzy mniej grali w ostatnich meczach ligowych. W wyjściowej jedenastce znalazło się również dwóch juniorów. Jeden z nich, 16-letni Kamil Ostaszewski otworzył wynik spotkania, a 18-letni Mateusz Szabatowski zdobył jedną z kolejnych bramek. Ponadto do siatki gospodarzy trafiali również: Witsanko, Kuriata x5, Raszpla x3, Wargin x2, Dawidziak x4 oraz Lechocki.

W następnej kolejce Orzeł zmierzy się ze Słowianinem Wolibórz, który wczoraj pokonał Polonię Ząbkowice Śląskie aż 10:0 (5:0). Przed przerwą cztery gole zdobył Sarkowicz i jedno trafienie dorzucił Caique, a po zmianie stron na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Dereń, a po golu dorzucili Raul Botura, Adamczyk i Cardozo.

Juniorzy ząbkowickiego Orła oraz Skałki Stolec rozegrają swoje mecze za tydzień. Ząbkowiczanie podejmą u siebie IV-ligową Bielawiankę Bielawa, a Skałki pojadą do Krosnowic na mecz z A-klasowymi Orlętami.