Express-Miejski.pl

20-latek zatrzymany z mefedronem

Mężczyzna miał przy sobie 40 porcji mefedronu fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

28 lipca policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Ząbkowic Śląskich w godzinach porannych zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie ponad 40 porcji mefedronu.

Policjanci patrolując ulice w Ząbkowicach Ślaskich zauważyli mężczyznę wychodzącego zza budynku, który na ich widok zaczął się podejrzanie zachowywać. Nie widział w którą stronę iść, stał i rozglądał się. Trzymał coś w zaciśniętej lewej dłoni, na którą stale spoglądał. - Jego zachowanie było na tyle podejrzane, że policjanci postanowili go wylegitymować i sprawdzić co schował. Okazało się, że mieszkaniec powiatu ząbkowickiego w dłoni ma foliowy woreczek z zawartością kryształków. Było to 40 porcji handlowych mefedronu. 20-latek tłumaczył się, iż dopiero co znalazł ten woreczek. Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policja przypomina, że mefedron to narkotyk, który bardzo silnie uzależnia psychicznie. Już jedna dawka wywołuje przymus sięgnięcia po kolejną. Osoba zażywająca ten narkotyk z reguły szybko zatraca się w nałogu i podporządkowuje całe swoje życie zdobywaniu pieniędzy na zakup nowych dawek.

em24.pl

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA