Express-Miejski.pl

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie [foto]

wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie fot.: UG Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29 lipca w Budzowie odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie.

Inwestycja o wartości 5.6 mln zł realizowana jest w ramach projektu Akademia Nowoczesnego Przedsiębiorcy, na którą samorząd pozyskał łączne dofinansowanie na poziomie 4 mln zł.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Andrzej Grzyb - poseł na sejm RP, Cezary Przybylski - marszałek województwa dolnośląskiego, Adam Ruciński - burmistrz Środy Śląskiej, Andrzej Domański - koordynator projektu oraz radni i sołtysi gminy Stoszowice wraz z prezesami, dyrektorami i kierownikami gminnych jednostek organizacyjnych. Obecny był również Dominik Wolski - przedstawiciel firmy Wolbud, głównego wykonawcy inwestycji.

- Projekt o wartości 5.6 mln złotych, z dofinansowaniem w wysokości 4 mln złotych, realizuje mała, wiejska gmina. Gmina, w której za cel obraliśmy m.in. zapewnienie i stworzenie mieszkańcom Gminy Stoszowice warunków i możliwości rozwoju zawodowego, gospodarczego i społecznego na wysokim poziomie poprzez aktywne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenie gminy. Ten projekt to owoc ciężkiej pracy nas wszystkich - pracowników urzędu, radnych, sołtysów, którzy zaufali tej wizji. Wydarzenie jest dniem ważnym nie tylko dla budzowian, ale dla całej gminnej społeczności. Dziękuję wszystkim, którzy w tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością. Na następnym spotkaniu znów się spotkamy, przeciąć wstęgę i oddać obiekt w ręce jego użytkowników - mówi wójt Paweł Gancarz.

Inkubator będzie zapleczem dla tworzących się młodych przedsiębiorstw związanych profilem działalności z żywnością ekologiczną oraz z sektorem produkcji maszyn i urządzeń dla odnawialnych źródeł energii.

Inwestycja będzie nowoczesnym budynkiem mieszczącym 15 lokali, warsztat oraz salę konferencyjną z wyposażeniem. W części parteru będzie znajdować się również zaplecze socjalno-kuchenne, które stanowić będzie także obszar warsztatowo-doświadczalny dla podmiotów zajmujących się zdrową żywnością, a część warsztatowa przeznaczona ma zostać dla potrzeb sektora OZE. Sala konferencyjna na parterze jest przewidywana jako wspólna dla całego obiektu wielofunkcyjna przestrzeń szkoleniowo-konferencyjno-multimedialna, użytkowana przez wszystkie funkcjonujące w obiekcie podmioty.

Na drugiej kondygnacji obiektu zaplanowano pomieszczenia biurowe, gdzie będą miały rotacyjnie siedziby firmy – rezydenci. Obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a przy jego budowie wykorzystane zostaną nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, jak panele fotowoltaiczne czy pompa ciepła.

Realizacją inwestycji zajmuje się firma Wolbud z Paczkowa.

UG Stoszowice

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie [foto]

  2021-07-30 11:16:11

  gość: ~wujeksamozlo

  co to za posel??? nie kojarze nikogo takiego u nas w regionie??? pewnie z psl

 • 2021-07-30 11:50:12

  gość: ~ds

  weź drogę w Stoszowicach i Budzowie wyremontuj bo to jest jakiś dramat.

 • 2021-07-31 19:07:12

  gość: ~Andrzej

  DOKŁADNIE MOŻE ŁASKAWIE INFRASTRUKTURĘ ZROBIĄ PRZEDE WSZYSTKIM DROGI BO NIE IDZIE JEŹDZIĆ ZACZYNAJĄ OD NA PRZEPROSZENIEM D...Y STRONY FACHOWCY... SPECJALIŚCI
  ..

 • 2021-07-30 11:56:53

  gość: ~Przedsiębiorca

  Jeszcze tramwaje na Hawaje.

 • 2021-07-30 12:16:51

  gość: ~mieSZkaniec

  I znowu trzeba zapożyczać gminę na brakujące 1,6mln pln-ów, jest czego gratulować?

 • 2021-07-30 12:17:41

  gość: ~mieSZkaniec

  I znowu trzeba zapożyczać gminę na brakujące 1,6mln pln-ów, jest czego gratulować?

 • 2021-07-30 12:18:16

  gość: ~mieSZkaniec

  A obiecany chodnik to gdzie jest?

 • 2021-07-30 13:02:41

  gość: ~mieszkaniec

  @~mieSZkaniec
  no nie widzisz przy inkubatorze będzie:)

 • 2021-07-30 18:58:53

  gość: ~Czekający na chodnik

  @~mieSZkaniec
  W d***e... czyli tam gdzie wszystkie swoje wyborcze obietnice ma Pan wójt.

 • 2021-08-02 15:02:17

  gość: ~srebrnogorzanin

  Grzyb to posel Psl z kalisza,
  szkoda,ze Pan Wójt nie pomysli o mieszkańcach ,którzy od lat w Srebrnej Górze na osiedlu czekają na drogę dojazdową do posesji;inkubator przedsiebiorczości asfaltowe drogi dojazdowe do pól, apodstawowa sprawa jak dojazd i dojście do posesji oczywiście nie istotne

 • 2021-08-04 13:38:43

  gość: ~Stoszowiczanin

  ostatnio dodany post

  @~srebrnogorzanin
  Srebrna nie jest jedyną miejscowoscią w gminie Stoszowice więc nie jęcz i ciesz się z tego co masz a masz dużo więcej niż mieszkańcy pozostałch wsi.

REKLAMA