Express-Miejski.pl

Victoria Dębowiec wycofała się z A-klasy. Jej miejsce zajmie Kłos Laski

Victoria Dębowiec wycofała się z A-klasy. Jej miejsce zajmie Kłos Laski fot.: https://www.facebook.com/dkldzanizszeligi

To już pewne. Kłos Laski, choć zajął w ubiegłym sezonie drugie miejsce w rozgrywkach B-klasy, to jako zespół z najlepszym współczynnikiem otrzymał szansę gry w A-klasie.

W klubie z Lasek długo się nie zastanawiali i propozycję przyjęli, a ich awans był możliwy dzięki wycofaniu się z gry na wyższym szczeblu rozgrywkowym Victorii Dębowiec. Zespół z gminy Ziębice zdołał w ubiegłym sezonie zająć ostatnie miejsce nad kreską w A-klasowych zmaganiach, ale wyniki notowane przez podopiecznych Konrada Czarneckiego były słabe. Na 27 meczów jego zespół 22 razy schodził z boiska przegrany, zanotował trzy wygrane i dwa remisy.

Zarząd klubu z Dębowca w lipcu podjął decyzję o wycofaniu Victorii do B-klasy i to tam drużyna zainauguruje sezon 2021/2022.

Kłos natomiast po blisko 20. latach wraca na boiska A-klasy. W sezonie 2004/2005 zespół z gminy Złoty Stok miał już swój epizod na tym szczeblu rozgrywkowym - zajął wówczas 14 miejsce w gronie 16 zespołów. Sezon później Kłos grał już w B-klasie.

W zakończonym przed miesiącem sezonie zespół Przemysława Gajka szanse na bezpośredni awans do A-klasy stracił w ostatniej kolejce, remisując 3:3 z Granicą Tłumaczów. W pierwszym starciu między obiema ekipami był remis 1:1. Obie ekipy miały też równą równą liczę punktów wywalczoną na przestrzeni całego sezonu. O mistrzostwie dla Granicy i bezpośrednim awansie zadecydowała większa liczba goli zdobytych na wyjeździe w bezpośrednim starciu pomiędzy obiema ekipami.

Finalnie obie ekipy w nadchodzącym sezonie ponownie spotkają się w meczach bezpośrednich. Tym razem jednak już na wyższym szczelbu rozgrywkowym. Kłos w A-klasie trafił do grupy III i na inaugurację sezonu zmierzy się ze Zjednoczonymi Ścinawka Średnia.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Victoria Dębowiec wycofała się z A-klasy. Jej miejsce zajmie Kłos Laski

    2021-07-30 23:51:10

    gość: ~marian

    ostatnio dodany post

    warto też wspomnieć, że Kłos awansował dzięki temu, że lepszy wicemistrz od nich, czyli Iskra Witków Śląski wskoczył za Jaworzynę grupie 1 A-klasy. W innym wypadku, za Dębowiec wskoczyłby Witków Śląski.

REKLAMA