Express-Miejski.pl

Rząd szuka pomysłów na zwiększenie liczby szczepień i daje pieniądze dla KGW na organizację festynów

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPRM

SzczepimySię z KGW to nowy program dla Kół Gospodyń Wiejskich zachęcający do udziału w Narodowym Programie Szczepień. Zawiera cztery elementy.

KGW mogą otrzymać 8 tys. zł na pokrycie kosztów organizacji lokalnego festynu, którego głównym celem jest promocja szczepień przeciw COVID-19.

Jak zorganizować wydarzenie?

Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają akcję promocyjną do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W przypadku spełnienia wymogów ARiMR przekazuje środki na organizację wydarzenia.

Kwota dofinansowania jednego festynu wynosi 8 tys. zł, a czas jego trwania nie może przekroczyć 3 dni.

W celu uzyskania dofinansowania, należy spełnić kilka podstawowych warunków:

- zapewnienie możliwości szczepienia dla uczestników przez min. 5h dziennie, na podstawie umowy Koła Gospodyń Wiejskich z punktem szczepień 

- przeprowadzenie kampanii informacyjnej o organizowanym festynie,
- zorganizowanie minimum 3 atrakcji dla uczestników wydarzenia z listy podanej przez ARiMR,
- złożenie uproszczonego sprawozdania z przeprowadzonego wydarzenia.

Ważne terminy:

- wnioski o dofinansowanie wydarzenia należy składać do 15 września 2021 r.,
- festyny można organizować do 30 września 2021 r.

Pula środków na dofinansowanie festynów jest ograniczona (40 mln zł), o przyznaniu środków decyduje kolejność składania wniosków. Jedno KGW może uzyskać dofinansowanie maksymalnie trzecb wydarzeń.

Premia za Szczepienia KGW:

Koła gospodyń wiejskich otrzymają premię za każdą osobę zaszczepioną pierwszą dawką podczas wydarzenia w wysokości:

- 15 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku poniżej 60 roku życia,
- 30 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku powyżej 60 roku życia.

Uwaga! Warunkiem otrzymania premii jest zaszczepienie minimum 100 osób pierwszą dawką w trakcie trwania wydarzenia. Pula środków na sfinansowanie premii jest ograniczona (30 mln zł), o przyznaniu środków zadecyduje kolejność wpływu kompletnych sprawozdań do ARiMR.

Ogólnopolski konkurs na najlepszych 1000 Festynów w Polsce według liczby zdobytych punktów za szczepienia.

Sposób liczenia punktów w konkursie:

2 punkty za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku powyżej 60 roku życia,
1 punkt za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku poniżej 60 roku życia.
Koła Gospodyń Wiejskich, których festyn zdobędzie dużo punktów mogą liczyć na atrakcyjne nagrody:

100 tys. zł za 1. miejsce;
50 tys. zł TOP 3;
25 tys. zł dla TOP 10;
10 tys. zł dla TOP 100;
5 tys. zł dla TOP 500;
1 tys. zł dla TOP 1000;

Uwaga! Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zaszczepienie minimum 100 osób pierwszą dawką podczas festynu.

Liczba osób zaszczepionych podczas wydarzenia obliczana jest przez Centrum e-Zdrowia na podstawie wystawionych e-kart szczepień z numerem wpisu do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich danego koła gospodyń wiejskich w polu „Informacje dodatkowe”.

Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW

Dodatkowy element programu #SzczepimySię z KGW to konkurs na najładniejsze zdjęcie z Festynu promującego szczepienie przeciw COVID-19.

Najładniejsze zdjęcie zostanie wybrane w drodze głosowania, które będzie możliwe od 1 września przez stronę gov.pl/szczepimysie/kgw.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody!

Zwycięzcy:

25 tys. zł za 1. miejsce;
15 tys. zł TOP 3;
5 tys. zł TOP 10;
1,5 tys. zł TOP 100;

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronat honorowy nad programem wspierania szczepień #SzczepimySię z Kołem Gospodyń Wiejskich objął premier Mateusz Morawiecki.

Wnioski o dofinansowanie można składać od 23 lipca 2021 roku do właściwego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkurs potrwa do końca września 2021 r. Podsumowanie nastąpi w październiku 2021 r. 

Rząd zapowiedział również zaangażowanie w akcję szczepień jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Chętni strażacy-ochotnicy mają m.in. pomóc przy organizacji szczepień w domu pacjenta oraz przygotować własne punkty szczepień COVID-19. Wzamian mogą otrzymać środki finansowe na własną działalność. Szczegóły konkursu już wkrótce.

mp

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rząd szuka pomysłów na zwiększenie liczby szczepień i daje pieniądze dla KGW na organizację festynów

  2021-07-28 21:26:45

  gość: ~fs

  ja pier.. kto to wymyśla!!

 • 2021-07-31 17:18:10

  gość: ~Nie no nie

  @~fs
  No to teraz włodarze pokażą motywację, szkoły, urzędy, zakłady gospodarki komunalnej, do szczepienia wszyscy bez wyjątku z rodzinami a jak nie to.....

 • 2021-07-30 11:55:01

  gość: ~Dziadek

  I będzie " Przepijemy naszej babci domek cały, domek cały ..."

 • 2021-07-30 12:50:04

  gość: ~moczykij

  @~Dziadek
  My wędkarze zrzeszeni w Polskim Związku Wędkarskim stanowczo protestujemy przeciwko pominięciu naszej organizacji w akcji propagowania szczepień

 • 2021-07-31 10:08:47

  gość: ~Dziadek

  @~moczykij Gdzie, kiedy protest.

 • 2021-07-31 11:59:55

  gość: ~filatelista

  @~Dziadek
  A my zrzeszeni w Polskim Związku Filatelistów to co ? Od macochy chętnie w tej akcji weżmiemy udział.Mam też znajomych ze Związku Brydża i Warcabów i oni również są do takiej akcji entuzjastycznie nastawieni , nie znam opinii członków ze Związku Hodowców Norek, ale myślę,ze kilka wystąpień Ministra Zagłady Narodowej i profesoró
  w Simona, Horbana i innych także i ich przekona

 • 2021-07-31 21:09:45

  gość: ~takitam

  .... a wiecie dlaczego akurat Koła Gospodyń Wiejskich zostały "uszczęśliwione" tym pomysłem ?

  Pamiętacie jak było w 2018 ?
  //// — Dla każdego Koła Gospodyń Wiejskich przeznaczymy co najmniej 3 tysiące złotych, a w przypadku większych kół, być może więcej – mówił premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że te środki na KGW zostaną przeznaczone na kultywowanie polskiej tradycji oraz dbałość o polską wieś, obyczaje i wartości. ////

  Tak że .... kultywowanie kultywowaniem, ale :

  Teraz, w ramach rewanżu .... wicie rozumiecie .... no ... trzeba się odwdzięczyć miłe panie z KGW, bo jak nie, to może się okazać że ... zabraknie kasy na waszą działalność ... no .... rozumiemy się ?

 • 2021-08-03 21:23:13

  gość: ~płonący punkt szczepień

  @~takitam
  Logicznie myślący
  3 sierpnia 2021, 16:55
  25
  4
  Groźna dla społeczeństwa to jest sekta szczepionkowców, która namolnie i z zajadłością molestuje ludzi w sprawie szczepień przeciw Covid-19, nie do końca przebadaną szczepionką. Dlaczego akurat uwzięli się na tą chorobę? Jest tyle innych chorób zakaźnych, ale nikt nigdy nikogo tak zajadle nie molestował w sprawie szczepień. Jeśli chcą niech się sami zaszczepią np. przeciwko HIV albo malarii, albo pięć razy przeciwko Covid-19. W Izraelu już szczepią trzeci raz Pfizerem.

  Skoro szczepionki są skuteczne, to niezaszczepieni w niczym nie zagrażają zaszczepionym. Przyjdzie czwarta czy piąta fala, niezaszczepieni zachorują, część umrze a część się uodporni i po krzyku. Skoro nie chcą się szczepić, to sami sobie będą winni i sami do siebie będą mogli mieć pretensje, że nie posłuchali starszych i mądrzejszych.

  Natomiast jeśli szczepionki są nieskuteczne (lub słabo skuteczne) to po co się szczepić, skoro i tak trzeba będzie - wcześniej czy później - Covida-19 przechorować i dopiero się uodpornić lub umrzeć.

  Dlaczego Big Pharma do tej pory nie wyprodukowała lekarstwa przeciw Covid-19, skoro szczepionkę wyprodukowała w ciągu pół roku? Dlaczego zabrania się leczenia amantadyną, a badania trwają tak długo, skoro szczepionkę przebadano migiem? Dlaczego warunkowo nie dopuszczono amantadyny do leczenia, skoro warunkowo dopuszczono szczepionki?

  Bo się nie opłaca. Bo lekarstwo kupią tylko ciężko chorzy, a szczepionkę można próbować wcisnąć wszystkim, jeśli tylko się ich odpowiednio mocno przestraszy albo zmusi

 • 2021-08-06 11:38:10

  gość: ~wieści gminne

  @~płonący punkt szczepień
  Coraz głośniej o trzeciej dawce szczepionki, tylko czekać jak będą kolejne sita segregacji, paszporty covidowe i takie tam a takze : Nieszczepiony , Szczepiony ! dawkowo, 2 i 3 dawkowo a może FULL.Chyba czas na tatuowanie ludziskom kodów paskowych na nadgarstkach. Z noszeniem maseczek tez niezły cyrk , niemieckie dochtory wybadały co maski nie chronią przed zakażeniem i noszenie jest bez sensu . Ale Niemce to już dawno to wiedziały w takim Auschwitz nie zalecano masek idącym do gazu. Znowuż Brytole znaczy sie Anglicy , ichnie uczone odkryły ,że można zarażąć poprzez puszczanie bąków i tu Rytole maja problem jak założyć i nosić maseczkę.

 • 2021-08-16 12:10:18

  gość: ~co tak cicho o szczepieniach

  @~wieści gminne
  LOŻA SZYDERCÓW 16.08.2021 10:24 0 komentarzy
  Wyszczepić dzieci lekarzy
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ
  POLEĆ ZNAJOMYM

  Do dzieła Rodacy! Chcą pokaleczyć nasze dzieci rękoma „lekarzyków- zbrodniarzyków”. Pogońmy tą zbrodniczą hołotę, nim ona pozabija i pokaleczy nasze dzieci!  Wyszczepić dzieci...lekarzy
  Kończy się akcja „wyszczepiania ” polskich jeleni, gdyż -po „zaszprycowaniu ” połowy populacji- limit durni już się wyczerpał!  Obywatelom „szczęśliwie” zaszczepionym miny zaczynają powoli rzednąć! A to jednemu amputują nogę z powodu zakrzepicy poszczepiennej, drugiego sparaliżuje od pasa albo w dół albo w górę, jeszcze inny niespodziewania zaliczy zgon ...słowem normalne, szczęśliwe codzienne życie Szczepanów i Szczepanek polskich!  Ci którzy jeszcze żyją, pocieszają się, że brak nogi czy ręki to tylko pożądany odczyn poszczepienny, więc nie ma się czym specjalnie przejmować, tym bardziej, że druga noga czy ręka jednak pozostały przy właścicielu i całkiem dobrze sobie radzi!  Można by więc spisać Szczepanów na straty, ale nie do końca, gdyż przed nami następne nieszczęście szykowane nam przez zorganizowaną grupę przestępczą Morawieckiego i Niedzielskiego: szprycowanie dzieci!  Należy domniemywać, że każdy Szczepan zaciągnie swoje dziecko do zaszprycowania, aby i jego potomek podskakiwał tylko na jednej nodze, tak jak rodzice!  Ale jest (co prawda nikła) szansa, że wśród dzieci Szczepanów, znajdują się jednostki mądre, które wysoką inteligencję odziedziczyły po ojcu, na przykład listonoszu, bądź domokrążcy sprzedający po domach koce z wielbłądziej sierści!!

  A ponieważ nie wiadomo które to są dzieci, więc trzeba ratować je wszystkie!  Jak to zrobić? W pierwszym dniu akcji szprycowania dzieci, musimy udać się do „szpryc punku” (najlepiej w dużej grupie) i grzecznie (choć niekoniecznie) poprosić lekarza „szprycownika” (który za 60 zł od łebka będzie chciał okaleczać nasze dzieci) aby przedstawił nam świadectwo „zaszprycowania”własnych dzieci!  Ponieważ lekarze durniami nie są i własnych dzieci nie szczepią na żadne choroby (tylko 2 % lekarzy w państwach Europy zachodniej „szprycuje własne dzieci), więc i ten „lekarzyk – zbrodniarzyk”, nie będzie miał kwitu potwierdzającego „wyszczepienie” własnych dzieci.

  Zacznie się głupio tłumaczyć, że kwit zgubił, albo, że mu ukradli w autobusie, pies mu kwit zeżarł, itp!  A wtedy my na niego z mordą: wypierdalaj zbrodniarzu szczepionkowy, idź „wyszczepić” własny szatański pomiot, wróć z kwitem o dokonaniu eutanazji własnych dzieci, to pogadamy -padalcu!!  Na odchodne kopiemy go w du..pę, jak ktoś się nie brzydzi, to może go obszczać, obsrać, a nawet oblać przygotowaną wcześniej gnojówką!  Po takim incydencie „lekarzyk- zbrodniarzyk” już się w „szpryc- punkcie” nie pojawi, a jak przyślą innego, to opisaną procedurę powtarzamy.  Do dzieła Rodacy! Chcą pokaleczyć nasze dzieci rękoma „lekarzyków- zbrodniarzyków”.

  Pogońmy tą zbrodniczą hołotę, nim ona pozabija i pokaleczy nasze dzieci!

  Anthony Ivanowitz

  16.08.2021r.

  Www.pospoliteruszenie.org

 • 2021-08-16 16:03:58

  gość: ~bla bla bla

  @~co tak cicho o szczepieniach
  Lecz sie na nogi bo na rozum juz za późno

 • 2021-08-16 18:02:00

  gość: ~do bla bla

  @~bla bla bla
  Spróbuję odpowiedzieć ,. ale bez złudzeń ,ze taki tłuk jak ty cokolwiek z tego pojmie. Po pierwsze nikomu nie odradzam szczepienia im więcej was coviidiotów sie wyszczepi tym my nieszczepieni będziemy bezpieczniejsi , no przecież propaganda twierdzi ,ze ze wzrostem wyszczepienia maleje grożba wzrostu zakażeń.Chyba nie kłamią i mowia prawdę o skuteczności tej szczepionki,po drugie i to mówią co bardziej kumaci : kto przy zdrowych zmysłach zaszczepi się czymś takim za co nikt nie bierze odpowiedzialności.Jeśli jest inaczej wskaż tłuku gdzie i kiedy producenci tych szczepionek ogłosili ,że biora odpowiedzialność za NOP ? Jesteś zwykłą ofiarą meinstremu bo zamiast dziennikarzy mamy opłaconych demagogów a zamiast lekarzy akwizytorów koncernów farmaceutycznych . Może upublicznienie zaznań majątkowych sprzedajnych ekspertów trochę rozjaśniło by o co tu naprawdę chodzi.

 • 2021-08-16 19:38:07

  gość: ~bla bla bla

  @~do bla bla
  Twoje wywody dobitnie podparte faktami z pseudo portalu wybitnego inaczej gościa z Piotrkowa zasługuja na pochwałę ale twojej głupoty.

 • 2021-08-16 20:55:44

  gość: ~do bla bla

  @~bla bla bla
  Twój komentarz to dowód na tęsknotę za rozumem.

 • 2021-08-16 21:05:11

  gość: ~bla bla bla

  @~do bla bla
  A Ziemia jest płaska?

 • 2021-08-16 22:56:04

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  Niejaki Naftali Bennett, czyli izraelski minister edukacji, czyli ten sam który klika dni temu powiedział, że to Polacy są odpowiedzialni za holocaust, stwierdził również że, cyt:
  //// 78 z 79 Izraelczyków, którzy zmarli w zeszłym tygodniu, nie wykonało wszystkich trzech wymaganych szczepień.
  Innymi słowy, trzecia szczepionka nie jest „luksusem” — naprawdę ratuje życie.
  Brak szczepień po raz trzeci naraża seniorów na śmiertelne niebezpieczeństwo.
  Zaszczep się teraz. ////

  Rozumiecie ?

  78 z 79 zaszczepionych PODWÓJNĄ DAWKĄ zmarło, ale .... według w/w durnia tylko dlatego, że nie wstrzyknęli sobie tego goowna trzeci raz :))))

  Nie skojarzył, że oni zmarli WŁAŚNIE DLATEGO że dali sobie wstrzyknąć to goowno.

  =================
  Mili Państwo.

  Należy sobie uświadomić, że cały ten covidowy cyrk jest niczym innym tylko CYRKIEM WŁAŚNIE.

  Do teraz nie mam pojęcia o co w tym chodzi, ale JEDNO WIEM NA PEWNO, że TU WCALE, ALE TO WCALE NIE CHODZI O ZDROWIE.

  Grupa lekarzy i naukowców, DOMAGA SIĘ OD 3 MIESIĘCY żeby polskie ministerstwo zdrowia przyjrzało się wynalezionemu przez nich lekowi na covid który DZIAŁA ... UWAGA ... LEPIEJ NIŻ (i tak działająca) Amantadyna, a ministerstwo milczy jak zaklęte, czyli W OGÓLE nie chce rozmawiać na ten temat.

  Rozumiecie coś z tego ? ..... bo ja nie .

  Przypomnę zatem, że TU WCALE NIE CHODZI O WASZE ZDROWIE, ale śmiem twierdzić, że WRĘCZ PRZECIWNIE.

  Mimo to, jestem za pełną wolnością w tej kwestii, czyli kto chce brać udział w eksperymentach medycznych ... proszę bardzo, niech bierze, bo ... to jego sprawa, ale kto nie chce, to niech do k_rwy nędzy ta banda debili zwana żartobliwie rządem nie zmusza do tego.

  Połowa Polaków wzięła udział w eksperymencie medycznym .... ich sprawa.

  Jednak jakoś jestem dziwnie pewien, że skutki odczują po kilku latach, czyli ... dopiero się zacznie masowe umieranie, właśnie dlatego że zdecydowali się na eksperyment.

  Szkoda tych ludzi, ale cóż .... chcącemu nie dzieje się krzywda.

REKLAMA