Express-Miejski.pl

Pożar mieszkania w Ziębicach. W środku nieprzytomny mężczyzna

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Na ul. Bohaterów Getta w Ziębicach doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Poszkodowany został około 50-letni mężczyzna.

Pożar został zauważony 16 lipca chwilę po północy przez sąsiadkę. To ona przekazała zgłoszenie do służb, z którego wynikało, że z okien mieszkania wydobywa się ogień i dym.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono rozwinięty pożar pokoju i kuchni w mieszkaniu na pierwszym piętrze. W obiekcie panowało duże zadymienie, a wewnątrz mieszkania znajdował się około 50-letni mężczyzna. - Został on ewakuowany przez strażaków na zewnątrz obiektu. Był nieprzytomny, ale miał zachowane funkcje życiowe - informuje Łukasz Sopuch z ząbkowickiej straży pożarnej. Strażacy udzielali mu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przekazali go ratownikom medycznym. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Pozostali mieszkańcy kamienicy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej i nie potrzebowali pomocy medycznej.

Inne działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się mieszkania, odłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu celem sprawdzenia czy wewnątrz palącego się mieszkania nie przebywał nikt inny, oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu obiektu pod kątem występowania ukrytych zarzewi ognia.

Straty w mieszkaniu oszacowano na około 35 tys. zł. Okoliczności pożaru ustala policja.

W działaniach udział brały zastępy strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich, Ziębic oraz Strzelina, a także strażacy-ochotnicy z Henrykowa i Starczówka.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pożar mieszkania w Ziębicach. W środku nieprzytomny mężczyzna

  2021-07-16 20:50:55

  gość: ~Prawda jest taka

  Powybijać tych Pijaków i Ćpunów Ziębice pseudo miasto , żulernia śmierdzi tu i nie ma nic do roboty. Masakra jakaś. Tylko chlanie na muszli i darcie ryja.!!!

 • 2021-07-16 23:44:17

  gość: ~Koko

  Co po te nerwy

 • 2021-07-17 10:06:21

  gość: ~ja

  Mieszkanie gminne zabrać i dac komus kto zasługuje

 • 2021-07-17 17:14:29

  gość: ~Nick

  Nie trzeba zabierac obok mnie jest puste mieszkanie ktore stoi od 10 lat puste i jakos nie jest przydzielane, moze nie ma potrzebujacych bo z miasta emerytow wszyscy mlodzi uciekaja.

 • 2021-07-19 12:27:49

  gość: ~Pik

  ostatnio dodany post

  @~Nick Żeby mieszkanie brać, chyba trzeba dać.

REKLAMA