Express-Miejski.pl

Czapka i koszulka znaleziona przy zbiorniku wodnym na ogródkach działkowych. „Ktoś mógł utonąć”

Przeszukanie zbiornika wodnego znajdującego się przy ogródkach działkowych w Ziębicach fot.: Strzelin998

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ponad 20 strażaków brało udział w akcji przeszukania zbiornika wodnego znajdującego się przy działkach na ul. Pustej w Ziębicach oraz pobliskich terenów.

Nikogo nie znaleziono.

- 15 lipca około godz. 17 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła informacja od osoby postronnej, że w pobliżu małego stawiku na ogródkach działkowych leży czapka i koszulka. Istniało zatem podejrzenie, że ktoś mógł wejść do wody i utonąć - informuje Tomasz Starczynowski z ząbkowickiej straży pożarnej.

Na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Wrocławia, strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich wraz z łodzią, strażaków-zawodowców pełniących służbę w Ziębicach oraz strażaków-ochotników z Henrykowa.

- Ratownicy ubrani w specjalistyczny sprzęt i odpowiednio zabezpieczeni przeszukali cały akwen, jak i również pobliską okolicę. Zarówno w wodzie, jak i na pobliskich terenach nie znaleziono nikogo, do kogo mogłyby należeć ubrania - dodaje strażak.

Swoje działania na miejscu prowadziła także policja, która zabezpieczyła znalezioną koszulkę i czapkę. Funkcjonariusze będą teraz ustalać do kogo należały i w jaki sposób znalazły się przy zbiorniku wodnym.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA