Express-Miejski.pl

Miejski basen odkryty zostanie całkowicie przebudowany. Ogłoszono przetarg na dokumentację

Odkryty basen miejski w Ząbkowicach Śląskich przejdzie gruntowną przebudowę fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Gmina Ząbkowice Śląskie ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji modernizacji basenu odkrytego znajdującego się przy ul. Żeromskiego.

Obecnie obiekt jest w złym stanie technicznym. Wymaga modernizacji i przebudowy. Istniejąca infrastruktura łącznie z budynkiem gospodarczym nie spełnia wymaganych standardów. Wiąże się to zarówno z dużymi kosztami utrzymania obiektów, jak i brakiem funkcjonalności. Basen od dwóch lat jest zamknięty przez cały rok - częściowo ze względu na epidemię koronawirusa, częściowo ze względu właśnie na zły stan techniczny i konieczność ponoszenia środków na przygotowanie go do sezonu.

Nowy basen odkryty będzie się składał m.in. z:

- niecki głównej pływackiej o wymiarach 24 m x 15 m, głębokość od 1,20 metra do 1,60 metra;
- niecki rekreacyjnej ze zjeżdżalnią i atrakcjami wodnymi typu bicze wodne i innymi;
- brodzika z urządzeniami zabawowymi dla dzieci (zjeżdżalnie wodne, grzybki i inne).

Ponadto w planie jest także remont ciągów komunikacyjnych wraz z wykonaniem kompletnego systemu technologicznego (napełniania i spuszczania wody oraz jej uzdatnia) osobnego dla każdej niecki basenowej oraz systemu prysznicowego zewnętrznęgo i nogomyjkek. W projekcie ma znaleźć się także budynek administracyjny z funkcją obiektu gospodarczego dla potrzeb basenu o powierzchni około 150m2 oraz budynek szatniowy z częścią sanitarną i toaletami dla użytkowników basenu oraz toaletami dla osób niepełnosprawnych. W planie jest też montaż instalacji fotowoltaicznej do produkcji własnej energii elektrycznej na potrzeby własne budynku welofunkcyjnego oraz instalacji solarnej do podgrzewania wody.

Termin składania ofert upływa 22 lipca. Szczegółowe informacje o przetargu można znaleźć tutaj [KLIK]

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA