Express-Miejski.pl

Dachowali, bo nietrzeźwy pasażer zaciągnął hamulec ręczny. Kierowca miał blisko dwa promile

37-letni kierowca peugeota miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i wiózł nietrzeźwego pasażera. Ten w pewnym momencie zaciągnął hamulec ręczny w pojeździe, w wyniku czego auto którym podróżowali dachowało. Na miejscu już chwilę później pojawiła się policja... fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Kierujący autem będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu i brak uprawnień, pasażer za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

12 lipca około godz. 21 policja została powiadomiona, że w Brodziszowie (gm. Ząbkowice Śląskie) dachował osobowy peugeot. - Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce zdarzenia i przy samochodzie zastali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 37 lat. Jak się okazało, obaj to mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego i od obu wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że są nietrzeźwi. 22-latek przyznał się do kierowania samochodem, jednak po chwili zmienił zdanie i oświadczył, że auto prowadził starszy kolega, a on podróżował jako pasażer - informuje st. asp. Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie po wytrzeźwieniu przesłuchani. - Z ustaleń policjantów wynika, że samochodem kierował 37-latek, który miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Do kolizji w znacznym stopniu przyczynił się jednak jego młodszy kolega. Podczas jazdy zaciągnął nagle hamulec ręczny w wyniku czego kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał autem do rowu. 22-letni pasażer miał ponad 1.5 promila w wydychanym powietrzu - relacjonuje policjantka. W wyniku zdarzenia obaj mężczyźni nie odnieśli poważniejszych obrażeń. 

KPP Ząbkowice Śląskie

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dachowali, bo nietrzeźwy pasażer zaciągnął hamulec ręczny. Kierowca miał blisko dwa promile

  2021-07-14 21:57:25

  gość: ~Krzysiek

  Dla pijanych kierowców powinno się zabierać prawo jazdy na dożywocie

 • 2021-07-15 09:56:31

  gość: ~Zapewne tak było

  Wypadek w wyniku nieporozumienia… napalony na młodszego kolegę kierowca rzekł w jego stronę „ może złapiesz mnie za drążek i zaciągniesz ręczny „ - puszczając przy tym oczko a zdanie wieńcząc popularnym DZIUBKIEM… młody , jako iż niedoświadczony - nie zrozumiał aluzji kolegi i ciach…dachowanie

 • 2021-07-15 12:09:57

  gość: ~Zna12

  Jesteś tak pusty i raczej ty jesteś napalony pisząc takie głupoty zalllll

 • 2021-07-16 21:03:11

  gość: ~Prawda jest taka

  Według mnie to niech wszystkie Pijusy i Ćpuny Patole Ziębickie mogą Wyzdychać w Pizdu!!! Amen. Zdychajcie Menele będzie spokuj wkońcu. Srać na Was.

 • 2021-07-19 19:17:19

  gość: ~Ksiądz

  ostatnio dodany post

  @~Prawda jest taka
  Ja bym do tego jeszcze dołożył analfabetów takich jak ty.
  Naucz się najpierw pisać, potem krytykuj.

REKLAMA


REKLAMA