Express-Miejski.pl

Wernisaż wystawy Urszuli Wilk na otwarcie ziębickiego Evangelika

Wernisaż wystawy Urszuli Wilk w ziębickim Evangeliku fot.: Ziębickie Centrum Kultury

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

„O wystawach malarskich nie powinno się opowiadać, wystawy trzeba oglądać" - Urszula Wilk.

W niedzielę 11 lipca, w ziębickim Evangeliku odbył się wernisaż wystawy Urszuli Wilk „BLUEMETRIE i 10 białych płócien", któremu towarzyszył koncert improwizowany w wykonaniu Mateusza Rybickiego i Darka Ju Ghana.

W trakcie wernisażu Mariusz Szpilarewicz burmistrz Ziębic przedstawił pokrótce historię remontu kościoła poewangelickiego, a także plany z nim związane oraz dziękował za zewnętrzne wsparcie finansowe dla tej inwestycji. Dziękował również wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w wydarzeniu będącym formą inauguracji Evangelika.

Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie, co potwierdza ilość mieszkańców gminy, którzy wzięli udział w wernisażu. Niezwykle miło było gościć również liczną grupę odwiedzających spoza gminy. Uczestnicy weszli do niebieskiego świata Urszuli Wilk, szukali swoich interpretacji i swojego kontaktu z jej malarstwem.

Wystawę można oglądać w Evangeliku do 11 sierpnia, we wtorki i czwartki w godzinach od 15 do 17 lub w innych terminach, po indywidualnym ustaleniu telefonicznym pod numerem 74 819 12 19.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA