Express-Miejski.pl

Oszust podał się za urzędnika i zaoferował kobiecie „weksel gminny”. 85-latka straciła oszczędności

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

3 tys. zł i dokumenty straciła 85-letnia mieszkanka gminy Ziębice, która uwierzyła oszustowi podającemu się za pracownika urzędu.

Mężczyzna w wieku około 60 lat zapukał do mieszkania kobiety i oświadczył, ze jest pracownikiem gminnym. Zaoferował kobiecie weksel od gminy. - Jedynym warunkiem jaki kobieta miała spełnić to posiadać środki pieniężne w kwocie 6 tysięcy złotych. 85-latka oświadczyła, że nie posiada takich środków. Mężczyzna sprawnie prowadząc rozmowę dowiedział się, że kobieta ma w mieszkaniu 3 tysiące złotych. Na jego prośbę o przeliczenie pieniędzy 85-latka wyciągnęła z szafki torebkę w której miała schowane wszystkie oszczędności. Wspólnie je przeliczyli. Oszust oświadczył, że „pójdzie jej na rękę” i może te 3 tysiące złotych wystarczy by uzyskać „weksel gminny”. Kobieta schowała torebkę do szafki. Kiedy podpisywała dokumenty dostarczone przez złodzieja on wykorzystując jej nieuwagę i łatwowierność w tym samym momencie wyciągnął z szafki torebkę z pieniędzmi - relacjonuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Policja apeluje do osób starszych, ich opiekunów i rodzin by stosować zasady ogranicznego zaufania w stosunku do osób których nie znamy. Dodatkowo przeypomina, że na platformie YouTube na kanale Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich odbywa się szkolenie przeznaczone głównie dla osób starszych. - Omawiamy tam sposoby działania oszustów oraz bieżące zdarzenia. Jest również możliwość zadawania pytań prowadzącemu. Szkolenie jest dostępne w serwisie YouTube na profilu KPP w Ząbkowicach Śląskich - informuje policjantka. 

Kanał Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich w serwisie YouTube [KLIK]

KPP Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Oszust podał się za urzędnika i zaoferował kobiecie „weksel gminny”. 85-latka straciła oszczędności

    2021-07-05 09:35:55

    gość: ~Uczciwa

    ostatnio dodany post

    Biedna babunia. Serca trzeba nie mieć. Jak można kogokolwiek okraść, oszukać!?

REKLAMA