Express-Miejski.pl

Pacjenci Ars-Medica w Budzowie nie stracą dostępu do „swojego” lekarza

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Przychodnia Ars-Medica w Budzowie osiągnęła dziś porozumienie z NFZ i podpisała aneks do umowy o udzielanie świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Oznacza to, że pacjenci nadal będą mogli korzystać z nieodpłatnych świadczeń w przychodni w ramach NFZ.

Przypomnijmy. Kilka dni temu placówka znalazła się naniechlubnej liście 70 przychodni, które od 1 lipca miały nie otrzymać kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrowersje budziła bowiem zbyt duża liczba udzielanych teleporad oscylująca na poziomie ponad 90 proc. wszystkich wizyt w przychodni. Według NFZ taka praktyka nie mogła zagwarantować bezpieczeństwa i właściwej opieki nad pacjentami. Minister Niedzielski zapowiedział, że przychodnie mające tak dużą ilość wizyt na odległość mogą zapomnieć o pieniądzach z NFZ. Ukaranych miało być nawet kilkaset placówek, ostatecznie zapowiedziano, że kontrakty od lipca nie zostaną przedłużone 70 podmiotom. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj [KLIK].

Dziś okazało się, że statystyka wobec której placówka Ars-Medica w Budzowie znalazła się na „czarnej liście” została sporządzona błędnie. - 25 czerwca przesłaliśmy do Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia informację o błędnej statystyce udzielonych teleporad zawartych w sprawozdaniu. Weryfikacja wykazała, że wizyty recepturowe zostały błędnie przyporządkowane jako teleporady i tym samym zawyżyły ogólną liczbę wszystkich porad. Porady recepturowe posiadają inny kod identyfikacyjny i nie mogą być ujmowane w sprawozdaniu jako teleporada. Prawidłowe statystyki wykazały, że np. w miesiącu marcu udział porad stacjonarnych w POZ Ars-Medica wyniósł ponad 30 proc. w stosunku do wszystkich wizyt, w maju zaś zwiększył się już do 47 proc. Nasze wyjaśnienie zostało pozytywnie rozpatrzone - informuje Katarzyna Marszałek z grupy Impel, w skład której wchodzi POZ Ars-Medica w Budzowie. - Dziś otrzymaliśmy aneks do umowy „o udzielanie świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna”, który podpisaliśmy i złożyliśmy w Dolnośląskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 1 lipca funkcjonowanie przychodni nie zmieni się. Każdy pacjent jak dotychczas zostanie przyjęty i obsłużony zarówno stacjonarnie jak i w formie teleporady w ramach umowy podpisanej z NFZ-em - zapewnia.

Inne placówki również z kontraktami

W poniedziałek przed południem Porozumienie Zielonogórskie, do którego należą wszystkie placówki mające od 1 lipca pozostać bez kontraktów, poinformowało, że podczas negocjacji udało się osiągnąć konsensus i NFZ po weryfikacji sprawozdawczości przywraca kilkudziesięciu podmiotom możliwość pracy w ramach umowy z funduszem.

Umowy na udzielanie świadczeń w zakresie POZ, które tracą ważność 30 czerwca 2021 roku są przedłużane na 18 miesięcy. 

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pacjenci Ars-Medica w Budzowie nie stracą dostępu do „swojego” lekarza

    2021-06-28 15:36:55

    gość: ~Antoni

    " 25 czerwca przesłaliśmy do Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia informację o błędnej statystyce udzielonych teleporad zawartych w sprawozdaniu. Weryfikacja wykazała, że wizyty recepturowe zostały błędnie przyporządkowane jako teleporady i tym samym zawyżyły ogólną liczbę wszystkich porad."

    To trzeba podkreślić ..."statystyka wobec której placówka Ars-Medica w Budzowie znalazła się na „czarnej liście” została sporządzona błędnie" przez ... samą Ars-Medica w Budzowie.
    Ludzki błąd, a nie wydumanych: NFZ, rządu, Kaczyńskiego, czy Bóg raczy wiedzieć jeszcze.
    Inna sprawa - lekarze do pracy, zmniejszyć nadumieralność - pacjenci czekają na pomoc.
    kogo

  • 2021-06-28 16:30:09

    gość: ~ja

    A na ch... jakieś statystyki??? Najpierw zabronili wizyt u lekarzy a potem jak ci sie pozamykali na cztery spusty to nagle okazalo sie ze jest zle bo ludzie sie upominaja o wizyty...kartonowy kraj

  • 2021-06-28 18:27:59

    gość: ~Baśka

    @~ja przecież ty nawet nie wiesz co to jest statystyka, co to karton - widać, że wiesz.

  • 2021-06-28 22:42:12

    gość: ~ja

    Szkoda , była nadzieja , ze ludzie trafią do prawdziwych lekarzy! Ci w Budzowie nie leczą ! A skierowanie na wyniki to cud podobnie jak lekarz po godzinie 17! CZy przez telefon czy osobiście taka sama pomoc.... zerowa!

  • 2021-06-29 19:40:56

    gość: ~Tomek

    ostatnio dodany post

    @~ja
    Ludzie mają wybór. Przecież to że mieszkają w Budzowie nie oznacza, że muszą tam mieć lekarza pierwszego kontaktu. Można się zadeklarować do dowolnej przychodni w kraju, nie ma rejonizacji.

  • 2021-06-29 00:10:22

    gość: ~ja

    ile lat ma główny lekarz?? Kiedy on ostatni raz sie dokształcał?

  • 2021-06-29 09:49:21

    gość: ~ciekawe

    Ja pierdziu nawet we Wrocławiu nie mają takich specjalistów. A tak w ogóle to w tym Budzowie to ktoś jeszcze żyję czy tylko ci co nie mają telefonów. Jaja jak berety.

REKLAMA