Express-Miejski.pl

28-letni recydywista pobił i okradł niepełnosprawnego. Jest już za kratkami

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Do zdarzenia doszło 21 czerwca na stacji kolejowej w Ziębicach. Pobity 47-latek o zdarzeniu poinformował policję, a mundurowi szybko namierzyli i zatrzymali sprawcę.

28-letni recydywista dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

- 21 czerwca policjanci dostali zgłoszenie od 47-letniego niepełnosprawnego mężczyzny, który wysiadając z pociągu został pobity i okradziony. Na stacji PKP kiedy pokrzywdzony wysiadał z pociągu bez powodu został zaatakowany przez nieznanego mu młodego mężczyznę. Sprawca uderzał go pięściami po głowie i twarzy oraz kopał. Następnie ukradł mieszkańcowi powiatu ząbkowickiego pieniądze w kwocie około 120 zł i dokumenty po czym uciekł. Pokrzywdzony zapamiętał w co był ubrany napastnik i jego opis przekazał policji.

- Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu na miejscu pojawili się policjanci z ziębickiej komendy. Szybkie ustalenia oraz dokładna penetracja terenu doprowadziły do zatrzymania napastnika. W czasie kiedy 28-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy był nietrzeźwy - relacjonuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. - W toku wykonywanych czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu brzeskiego był już wcześniej karany za przestępstwa rozboju i uszkodzenia ciała, za które został skazany i odsiadywał karę pozbawienia wolności - dodaje policjantka.

Po wytrzeźwieniu 28-letni recydywista usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu nawet 18 lat pozbawienia wolności.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA