Express-Miejski.pl

Ponad 2 miliony złotych dofinansowania na utworzenie Ziębickiego Inkubatora Przedsiębiorczości

W budynku po byłym ogólniaku utworzą inkubator przedsiębiorczości fot.: Wojciech Zioła

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Ziębice pozyskała ponad 2.15 mln zł na adaptację budynku byłego liceum ogólnokształcącego na potrzeby utworzenia tam Ziębickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

W lutym tego roku Gmina Ziębice złożyła wspólny projekt z Gminą Ząbkowice Śląskie i Gminą Miejską Kłodzko (lider projektu) pt. Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich”.

20 maja samorząd otrzymał informację o pozytywnej ocenie wniosku i decyzję o dofinansowaniu. Celem projektu jest zapewnienie lepszych warunków dla rozwoju firma na terenie gmin partnerskich - pobudzanie i promowanie lokalnej przedsiębiorczości, kreowanie i zapewnienie warunków do
powstawania i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

Zakres prac przewidzianych dla Ziębic obejmuję kompleksową przebudowę budynku (m.in. modernizacja dachu, stolarki okiennej i drzwiowej oraz wszystkich instalacji w tym grzewczej) i utworzenie w nim pomieszczeń biurowych oraz szkoleniowo-konferencyjnych. Wszystkie sale zostaną także kompleksowo wyposażone, tak aby w jak najlepszy sposób umożliwić młodym przedsiębiorcom podejmowanie działalności gospodarczej. Zaplanowano także pomieszczenia socjalne oraz wspólny sekretariat wyposażony w urządzenia wielofunkcyjne.
Co ważne budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Prace związane z projektem rozpoczną się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie przewiduje się na początek 2023 roku.

UM Ziębice

22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ponad 2 miliony złotych dofinansowania na utworzenie Ziębickiego Inkubatora Przedsiębiorczości

  2021-05-24 16:29:49

  gość: ~Xyz

  Halo, a gdzie się podziali przeciwnicy burmistrza? Jestem rozczarowana brakiem Waszej obecności tutaj

 • 2021-05-24 19:34:05

  gość: ~Majster

  Będzie robota dla urzędników.

 • 2021-05-24 19:40:20

  gość: ~xyz

  Wszyscy których Pan Burmistrz pozatrudniał Radni i ich pociotki założą działalność gospodarczą i wszystkie miejsca będą zajęte.Będzie potęga biznesu.

 • 2021-05-24 21:22:20

  gość: ~Ekspres

  W gminie już jest inkubator przedsiebiorczych po co drugi a i w Gceis i Zck tam też trochę przedsiebiorczych przybyło

 • 2021-05-24 21:45:58

  gość: ~ziębiczanin

  @~Ekspres
  A Ty i tak masz kwalifikacje tylko na ciecia. Tylko miejsca zmieniasz jak się kolejni poznają. Mniej ćpaj

 • 2021-05-24 21:43:58

  gość: ~No

  Brawo, brawo, brawo

 • 2021-05-25 00:57:25

  gość: ~takitam

  ... i oto dożyłem czasów, gdzie inkubatorów jest więcej niż firm.

  Coś się chyba dzieje, czyli PiS zdaje się wie, że straci władzę i buduje te kretyńskie inkubatory żeby pousadzać swoich na koniec.

  Poza tym, w inny, artykule czytamy:
  .. Masz pomysł na biznes, ale brakuje Ci pieniędzy? Z pomocą przychodzi program „Wsparcie w Starcie”

  Do tego jeszcze szereg innych tzw "programów".

  Słowem WSZYSTKO, tylko nie to co jest potrzebne żeby rzeczywiście powstawały nowe firmy, a żeby powstawały, to NIECH RZĄD NIE POMAGA, tylko niech NIE PRZESZKADZA.

  Tymczasem PiS właśnie podnosi podatki od firm i w ogóle zwiększa obciążenia dla pracodawców, co ZNAKOMICIE zwiększa koszty pracy.
  Jak rozumiem, w/w "zachęty" rządowe mają pomóc w poswataniu nowych firm.

  Nie mogę pojąć dlaczego to rządowe matolstwo nie potrafi zrozumieć, że nie żadne socjalistyczne programy rządowe, a TYLKO ZMNIEJSZENIE KOSZTÓW DZIAŁALNOŚCI + maksymalne uproszczenie przy zakładaniu firmy jaki jej likwidacji + JASNE i proste ZASADY podatkowe dla chcących zakładać firmę może skutecznie zachęcić do założenia firmy, a te już istniejące do inwestycji.

  Prawo podatkowe powinno być maksymalnie proste i bez możliwości interpretacji.
  Do tego stabilne, obliczone na dziesięciolecia jasne zasady ponoszenia kosztów pracy.
  Wszystko po to, żeby potencjalny przedsiębiorca NIE BAŁ SIĘ zakładać firmy, a w przypadku gdyby mu nie szło (bo przecież się zdarza) mógł szybko i łatwo zakończyć działalność bez zbędnych kosztów.

  Przy czym, żeby to wszystko miało sens, to trzeba i tak napisać nowe prawo niemal od podstaw + całkowicie przebudować system sądowniczy, bo to co obowiązujące teraz (komunistyczne) jest NIEZMIENIONE prawie w ogóle od zakończenia 2 wojny światowej.

  Do tego powinniśmy JAK NAJSZYBCIEJ wyjść z Eurokołchozu, BO KOMPLETNIE NAM SIĘ TO NIE OPŁACA.

  Reasumując, jeśli nie napiszemy prawa od nowa + nie zmienimy systemu sądowniczego + nie wyjdziemy z UE, to już za kilkanaście lat będziemy bantustanem w środku Europy w 100% zależnym od Niemiec, gdzie polski land będzie określany jako .... ... ooo to tu sadzi się i zbiera ziemniaki, tam przetwarza się i sortuje śmieci z całej Europy, a tam z kolei mają swoje montownie europejskie firmy.

 • 2021-05-25 09:53:44

  gość: ~Patriota

  @~takitam
  PIS nie ma z kim przegrać!!!Opozycja to same jełopy i oszołomy,więc za wiele nie trzeba robić żeby wygrywać.Budka to błazen jakich mało.

 • 2021-05-25 13:49:09

  gość: ~takitam

  @~Patriota

  PiS przegra sam ze sobą.

  PO, a detalicznie volksdeutsch Tusk, też uważali że nie ma z kim przegrać i przerżnęli z PiS.

 • 2021-05-25 03:57:08

  gość: ~Obajtek bez majtek

  Tyle to ja kradnę w niecałą godzinę, tylko PiS

 • 2021-05-25 07:28:38

  gość: ~Pytam

  Kto będzie z tego korzystał ? Bardzo ciekawe. W gminie wszystko pada. Co powstanie firma minie rok - nie ma firmy... przyciągnijcie lepiej konkretnego inwestora na jakąś fabrykę, wynajmijcie grunt.
  Strzelin- zaledwie 15-20 km dalej a jaka przepaść. U nas bidota, szkoda.

 • 2021-05-25 09:47:29

  gość: ~Bida

  @~Pytam Bida z nędzą po Ziębicach pędza.

 • 2021-05-25 10:28:18

  gość: ~Obywatel

  @~Pytam
  Po to jest inkubator żeby firma nie padła w rok. Dostaje wsparcie, lokal i urządzenia biurowe co mniejsza koszty. Jest sporo osób chcących otworzyć firmę ale nie mają środków, oni będą z tego korzystać.
  W Ziębicach nie ma szans na dużą fabrykę i najwyższy czas sobie to uświadomić. Inwestorzy wybierają większe miast lub mniejsze ale z lepszym dojazdem. Ziębice nie spełniają obu kryteriów. Jedyne wyśćcie to średnie i małe firmy.

 • 2021-05-25 10:33:48

  gość: ~Ja

  @~Obywatel

  No to nikt nie każe ściągać tu inwestora, który zatrudni 100 czy 200 osob, ale 30-50. Dwóch-trzech takich i sporo ludzi znalazłoby pracę, o ile nie płaciłby najniższej krajowej, a godziwe wynagrodzenie, przynajmniej 2.7-3 tys. zł.

 • 2021-05-25 11:13:15

  gość: ~Obywatel

  @~Ja
  Jasna, zgadzam się tylko, że to nie jest takie proste. Ziębice po prostu nie są atrakcyjne dla inwestorów. Są grunty przeznaczone pod inwestycje, są w ofercie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej i co? I nic.
  Dlatego taki inkubator ma sens bo może ktoś z naszej gminy sam zdecyduje się otworzyć firmę na 20 czy 50 pracowników.

 • 2021-05-25 13:30:57

  gość: ~takitam

  @~Obywatel

  gość: ~Obywatel napisał/a:
  //// Dlatego taki inkubator ma sens bo może ktoś z naszej gminy sam zdecyduje się otworzyć firmę na 20 czy 50 pracowników.////

  Celem KAŻDEJ firmy nie jest zatrudnianie pracowników, a wypracowywanie zysku.
  Oczywiście pracowników trzeba jakichś zatrudnić, ale ... to nie jest cel.

  Każdy kto zakłada firmę nie robi tego z pobudek altruistycznych, a po prostu chce zarabiać, czyli w konsekwencji polepszyć standard życia.

  Nie widzę natomiast powodów dla których całe społeczeństwo ma pomagać tym którzy chcą zakładać firmę (patrz inkubatory i inne takie)

  Państwo nie powinno pomagać, a tylko nie przeszkadzać.

 • 2021-05-25 13:26:02

  gość: ~takitam

  @~Obywatel

  gość: ~Obywatel napisał/a:
  //// Dostaje wsparcie, lokal i urządzenia biurowe co mniejsza koszty. Jest sporo osób chcących otworzyć firmę ale nie mają środków, oni będą z tego korzystać.////

  Czyli .... SOCJALIZM, bo żeby ktoś coś dostał, to komuś trzeba zabrać, a tym kimś są wszyscy pozostali obywatele, czyli mają się składać na kogoś kto nie ma pieniędzy, ale chce mieć firmę.
  Od takich rzeczy, na całym świecie są kredyty i rozsądna polityka państwa, które to państwo chroni jak może biznesy obywateli, ale .... w żadnym wypadku nie daje na nie pieniędzy.  gość: ~Obywatel napisał/a:
  //// W Ziębicach nie ma szans na dużą fabrykę i najwyższy czas sobie to uświadomić. Inwestorzy wybierają większe miast lub mniejsze ale z lepszym dojazdem.////

  No więc właśnie, w/w polityka państwa powinna być taka, żeby stworzyć prawo które daje korzyści tym podmiotom gospodarczym które zdecydują się zakładać firmy, fabryki i inne zakłady pracy właśnie w małych miasteczkach, czyli chcesz ... zakładaj firmę w dużym mieście, ale .... jeśli założysz ją w małym, to masz szereg ułatwień i ulg.

  Moim zdaniem, TYLKO DUŻE FIRMY mogą być lokomotywą rozwojową dla takich miasteczek czy gmin jak Ziębice, bo tylko takie firmy stać na ewentualne inwestycje w infrastrukturę, a małe i średnie firmy powstaną przy dużych same, bez pomocy kogokolwiek.
  Jednak żeby tak się stało, to (jak pisałem) musi być prawo które nie tyle zmusi (bo nic na siłę) duże firmy do inwestowania w małych miejscowościach, co mocno zachęci.

  Gdyby takie prawo było, to nie mielibyśmy (jak teraz) struktury państwa afrykańskiego gdzie przemysł jest TYLKO w dużych miastach, a reszta to bida.
  Gdyby takie prawo było, to dopiero wtedy (oczywiście po latach) mielibyśmy ten upragniony przez PiS zrównoważony rozwój.

 • 2021-05-27 11:32:19

  gość: ~pracownik

  Wiadomo że w Ziębicach pracy brak, ludzie dojeżdżają do Strzelina, Wrocławia, Ząbkowic, itp.
  Zamiast tego inkubatora i zmarnowanych milionów, wyremontujcie DROGI aby można było bezpiecznie dojechać do pracy.

 • 2021-05-27 14:32:25

  gość: ~Obywatel

  @~pracownik
  A Ty zdajesz sobie sprawę, że pieniądze na inkubator można przeznaczyć tylko na inkubator? Po to są i tak działają dofinansowania.
  Poza tym to drogi są remontowane ale to trzeba chcieć zobaczyć.

 • 2021-05-27 15:02:01

  gość: ~takitam

  @~Obywatel

  Rozumiem, że gdyby miasto/gmina dostała pieniądze na budowę gnojownika, pod warunkiem że musi być w centrum miasta, to .... z ochotą przystąpiłaby do realizacji, bo przecież jest dofinansowanie.

  Tu nie chodzi o to, że jest dofinansowanie, ale o cel, czyli finansuje się rzeczy ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNE .... jak to w socjalizmie , czyli najpierw narobimy bajzlu poprzez zablokowanie możliwości zarobkowania, czyli łatwego i szybkiego + bez specjalnych obciążeń zakładania i prowadzenia biznesu, a następnie będziemy finansować budowę inkubatorów z masą biurw w środku, która to masa będzie opłacana z naszych pieniędzy, a która NICZEGO NIE WYMYŚLI i NIE POMOŻE, bo jeśli prawo i przepisy odnośnie prowadzenia i zakładania firmy są takie, że NIE OPŁACA SIĘ zakładać biznesu, to żaden kretyński inkubator nic nie pomoże.

  Po prostu ... ludzie muszą widzieć że firma którą potencjalnie chcieliby założyć, będzie mogła być założona (i zlikwidowana) łatwo, a prawo podatkowe (czy ogólne) będzie na tyle stabilne i przyjazne przedsiębiorcom, że chcący założyć biznes będą wiedzieć, że mogą myśleć o rozwoju swojej firmy w długiej perspektywie czasowej.
  TYLKO WTEDY będzie można myśleć o rozwoju kraju, a nie budowanie jakichś tworów które jedyne co będą robić, to przeżeranie pieniędzy podatników.

 • 2021-05-28 10:27:16

  gość: ~Obywatel

  @~takitam
  Tak jak według Ciebie inkubator jest niepotrzebny tak dla mnie Twoje zdanie w tej kwestii też jest całkowicie niepotrzebne.
  Skoro przepisy są takie a nie inne i nikt nic z tym nie robi to inkubator jest przydatny żeby przedsiębiorcy mieli wsparcie w redukcji kosztów i utrzymaniu firmy. Żeby nie musieli ponosić dużych kosztów za lokal i sprzęt skoro państwo zabiera im znaczą część dochodów.

 • 2021-05-28 18:50:34

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Obywatel

  gość: ~Obywatel napisał/a:

  //// Żeby nie musieli ponosić dużych kosztów za lokal i sprzęt skoro państwo zabiera im znaczą część dochodów. ////

  No i to jest właśnie kwintesencja komuny.
  Zabrać, a następnie udawać że się coś robi żeby oddać.

  ... i teraz, wystarczy ... NIE ZABIERAĆ znacznej części dochodów i te głupkowate socjalistyczne inkubatory będą po prostu zbędne.  gość: ~Obywatel napisał/a:

  ///żeby przedsiębiorcy mieli wsparcie w redukcji kosztów i utrzymaniu firmy.///

  Ponownie .... po co im wsparcie w redukcji kosztów ?, skoro wystarczy obniżyć koszty, a nie powoływać kolejne biurokratyczne instytucje które przecież nie rozdają pieniędzy + nie spowodują że przepisy które generują wysokie koszty działalności nagle przestaną obowiązywać.

  Poza tym, nie rozumiem dlaczego ja jako podatnik mam dopłacać do potencjalnego przedsiębiorcy ?

  Powtórzę po raz kolejny, że od finansowania jakiejkolwiek działalności niepaństwowej SĄ BANKI, a nie społeczeństwo.
  Inaczej pisząc, jeśli chcesz założyć firmę, to sam znajdź finansowanie.

REKLAMA