Express-Miejski.pl

W niedzielny poranek wpadło dwoje nietrzeźwych kierujących

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

W odstępie chwili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy w niedzielny poranek podróżowali drogą krajową nr 8.

Oboje nietrzeźwi zostali zatrzymani 23 maja około godz. 6.30 w Ząbkowicach Śląskich. - Pierwszym z nich był 44-letni mieszkaniec Kłodzka, który kierował Skodą Octavią. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 0.56 promila alkoholu- informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 

Drugą zatrzymaną była 63-letnia kobieta z powiatu ząbkowickiego jadąca Fiatem Pandą, która wsiadła za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości. - Najwyższe badanie alkomatem wykazało u niej 0.84 promila alkoholu - dodaje policjantka. 

Mundurowi kierującym samochodami w stanie nietrzeźwości zgodnie z procedurami zatrzymali prawo jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia, a w skrajnych przypadkach nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA