Express-Miejski.pl

Reaguj na zagrożenia. Policja czeka na zgłoszenia za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na dobre wpisała się w społeczeństwo. Już piąty rok mieszkańcy mają możliwość korzystania z tego interaktywnego narzędzia.

Ząbkowiccy policjanci zrobili podsumowanie pierwszych czterech miesięcy nowego roku.

Jak informują, przeważają zgłoszenia drogowe, szczególnie dotyczące przekroczenia prędkości przez kierujących w obszarach zabudowanych. - Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości (52), nieprawidłowego parkowania (26) i nieprawidłowej infrastruktury (25). Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła dzikich wysypisk śmieci (10), spożywania alkoholu w miejscach publicznych (9) i biegających dziko bezpańskich psów (9). Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla mundurowych, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony. Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami, którymi dysponowali dzielnicowi w swoich rejonach oraz policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów na drogach naszego powiatu - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Łącznie policjanci w okresie od stycznia do końca kwietnia odnotowali 143 zgłoszenia na KMZB z czego około 36 proc. zostało potwierdzonych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zapewnia mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dzięki temu narzędziu mogą oni łatwo i anonimowo zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważają za niebezpieczne. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest poprawa bezpieczeństwa na drodze, a także całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie naszego miasta oraz całego powiatu.

Zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych i innych nagłych przypadkach należy korzystać z bezpłatnego numeru alarmowego 112. Apelujemy o rozsądne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Reaguj na zagrożenia. Policja czeka na zgłoszenia za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

    2021-05-13 05:38:29

    gość: ~hhhaha

    ostatnio dodany post

    weźcie i sprawdźcie te zgłoszenia o psach bezpańskich..bo nadal biegają..a wystarczy 500 zł mandatu i właściciel zabezpieczy je natychmiast..

REKLAMA