Express-Miejski.pl

Wpadł, bo szedł z damską torebką. Zatrzymał go policjant po służbie

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

O tym, że okazja czyni złodzieja przekonała się kobieta, która pozostawiła w bagażniku zaparkowanego samochodu torebkę z portfelem oraz zrobione chwilę wcześniej zakupy. 

Kobieta na moment odeszła od auta, aby zostawić sklepowy wózek. Wykorzystał to obserwujący ją złodziej i korzystając z okazji zabrał pozostawione przez nią w bagażniku rzeczy. Na szczęście nie zdołał oddalić się daleko. Został zatrzymany przez policjanta po służbie. Mienie w całości odzyskano.

8 maja policjant wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich w czasie wolnym od służby zauważył, iż znany mu z wcześniejszych kradzieży 29-letni mężczyzna posiada przy sobie torebkę wyglądającą na damską. - Sprawa wydała mu się podejrzana i postanowił zainterweniować. Niezwłocznie zatrzymał mężczyznę. Okazało się, że w torebce był portfel z dokumentami, kartami płatniczymi jak również pieniądze i zakupy, które nie należały do mężczyzny. Złodziej skorzystał z okazji. Zauważył na parkingu sklepowym jak kobieta zostawia torebkę w bagażniku i idzie odstawić wózek sklepowy. Szybko zabrał torebkę z zawartością i się oddalił. Gdyby nie spostrzegawczość i skuteczna interwencja policjanta kobieta straciła by nie tylko pieniądze, ale również dokumenty i karty płatnicze. Wszystkie skradzione rzeczy odzyskano - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Policjantka apeluje, by nie zostawiać wartościowych rzeczy w łatwodostępnym miejscu bez nadzoru nawet jeśli oddalamy się z miejsca dosłownie na kilka sekund. To kuszenie złodzieja i narażanie się na problemy.

Przy okazji warto też pamiętać, aby w zamkniętym samochodzie nie pozostawiać rzeczy mogących wzbudzać zainteresowanie u potencjalnego złodzieja, nawet jeśli w naszym odczuciu nie jest to rzecz cenna. Wybicie szyby w aucie i zabranie przedmiotu z wnętrza auta zajmie złodziejowi dosłownie chwilę i zrobi to bez wahania, z nadzieją, że za chwilę może stać się w posiadaniu wartościowej rzeczy.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA