Express-Miejski.pl

Policyjny pościg za 22-letnim motocyklistą bez uprawnień i zakazami [video]

Pościg za 22-letnim motocyklistą. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, posiadał za to dwa aktywne zakazy fot.: mp

Policjanci z ząbkowickiej drogówki po pościgu zatrzymali 22-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

Ja się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania za to miał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

1 maja na krajowej ósemce policjanci ruchu drogowego zauważyli motocyklistę, który jechał bez wymaganych świateł. Podczas wymijania dostrzegli również brak tablicy rejestracyjnej na pojeździe. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali znak do zatrzymania się. - Kierowca zignorował jednak mundurowych i zaczął uciekać drogą krajową nr 8,  następnie skręcił wjeżdżając w obszar wiejski. Policjanci rozpoczęli pościg za 22-latkiem, w czasie którego motocyklista jechał z prędkością nawet 124 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali go kilka kilometrów dalej skutecznie uniemożliwiając dalszą jazdę - relacjonuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Jednośladem kierował 22-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego. Policjanci ustalili, że nie posiada uprawnień do kierowania oraz ma orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów do dwóch różnych spraw. Ponad motocykl, którym mężczyzna się poruszał nie był ubezpieczony ani zarejestrowany.

Nie zatrzymując się do kontroli drogowej kierowca popełnił przestępstwo, które podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat. Ponad to odpowie za złamanie zakazu sądowego jak również za popełnione wykroczenia.

- Pamiętajmy, że prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. I choć wielu z nas ma świadomość, że nadmierna prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowego, a także jego konsekwencje, to na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Przykładowo tylko jednego dnia (30 kwietnia) policjanci z powiatu ząbkowickiego ujawnili aż 29 przekroczeń prędkości z czego trzy dotyczyły przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W tych przypadkach kierowcy musieli pogodzić się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy - dodaje policjantka.

 Policyjny pościg za 22-letnim motocyklistą bez uprawnień i zakazami:

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Policyjny pościg za 22-letnim motocyklistą bez uprawnień i zakazami [video]

  2021-05-06 09:36:33

  gość: ~leon

  wychłostać ukarać

 • 2021-05-06 09:56:47

  gość: ~Obiektywny

  ostatnio dodany post

  Jeszcze minie trochę lat i zginie trochę ludzi, zanim każde auto i inny pojazd mechaniczny zostanie wyposażony w alkomat, który po dmuchnięciu i wykryciu promili nie będzie pozwalał na jazdę autem. Do tego jeszcze niestety długa droga, ale pozwoliłaby na wyeliminowanie może nie wszystkich, ale znacznej części kierowców, bo kombinatorzy i tak się znajdą. Akurat tutaj gość jechał bez uprawnień, ale stracił je, albo za prędkość, albo za alkohol. Jedno z dwóch, a może oba?

REKLAMA