Express-Miejski.pl

Pożar mieszkania w kamienicy. Strażacy ewakuowali dwóch lokatorów, oboje trafili do szpitala

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Na ul. Kolejowej w Ziębicach doszło do pożaru mieszkania. Strażacy ewakuowali z lokalu dwie osoby. Były przytomne, zostały jednak przetransportowane do szpitala.

Informację o zdarzeniu służby ratunkowe otrzymały 5 maja przed godz. 21. Ze zgłoszenia wynikało, że z jednego z mieszkań w kamienicy wydobywa się czarny dym. Osoba zgłaszająca informowała też, że mogą przebywać w nim ludzie.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i dokonanym rozpoznaniu stwierdzono, że w jednym z pomieszczeń mieszkalnych doszło do pożaru mebli i śmieci nagromadzonych nieopodal pieca. Działań prowadzonych przez strażaków nie ułatwiało spore zadymienie panujące wewnątrz lokalu.  Strażacy, mimo trudnych warunków zdołali zlokalizować dwie osoby przebywające w obiekcie. Najpierw ewakuowali z niego starszego mężczyznę, a chwilę później starszą kobietę znajdującą się w sąsiednim pomieszczeniu. - Obie osoby były przytomne. Strażacy udzielali im kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego - informuje Łukasz Sopuch z ząbkowickiej straży pożarnej. Decyzją ratowników medycznych lokatorzy zostali przewiezieni do szpitala celem wykonania szczegółowych badań.

Pożar szybko udało się opanować i nie rozprzestrzenił się on na pozostałe pomieszczenia i inne lokale. Nie było też konieczności ewakuacji osób z sąsiednich mieszkań, choć część z nich samodzielnie opuściła swoje mieszkania.

O zdarzeniu oprócz kilku zastępów straży pożarnej i pogotowia ratunkowego poinformowane zostały policja, pogotowie gazowe, a także przedstawiciel Zakładu Usług Komunalnych w Ziębicach. To właśnie wz zarządzaniu gminnej spółki jest mieszkanie, w którym doszło do pożaru.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pożar mieszkania w kamienicy. Strażacy ewakuowali dwóch lokatorów, oboje trafili do szpitala

  2021-05-06 11:34:54

  gość: ~Joanna Malinowska

  Szkoda że nikt nie pisze że w listopadzie podobne zdarzenie w tej samej kamiennicy i z tym samym lokatorem.I co w tej sprawie wielkie Nic.Teraz liczyły się minuty poszliby wszyscy spać i by było po wszystkim czyli wielka tragedia w Ziebicach której można było uniknąć. Ale kto winny?zapewnie lokatorzy.

 • 2021-05-06 15:08:46

  gość: ~Ja

  Mieszkanie komunalne, więc kto może tam mieszkać? ;-) Proszę sobie odpowiedzieć.

 • 2021-05-06 20:09:26

  gość: ~Nick

  @~Ja

  W mieszkaniach komunalnych też mieszkają normalni.
  Tak samo jak w domkach mieszkają oszolomy

 • 2021-05-06 21:10:53

  gość: ~Joanna Malinowska

  ostatnio dodany post

  Odpowiadam normalni ludzie którzy chcą spokojnie spać ale nie ważne gdzie mieszkasz zawsze się znajdzie jeden nienormalny.Teraz można sobie odpowiedzieć.

REKLAMA