Express-Miejski.pl

Policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drodze krajowej 46. Mnóstwo mandatów, 33 zabrane prawka

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

W miniony piątek dolnośląscy policjanci prowadzili na terenie całego województwa działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Głównym celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących obowiązujących na drogach ograniczeń prędkości. Ponadto mundurowi z grupy Speed z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego wspólnie z funkcjonariuszami z województwa opolskiego i śląskiego brali udział w inicjatywie pn. „Bezpieczna DK 46’’, w trakcie której koncentrowali się na ujawnianiu agresywnych i niebezpiecznych zachowań na drodze.

- Niestety wzmożone kontrole drogowe prowadzone podczas tych dwóch akcji pokazują, jak wielu kierowców wciąż rażąco ignoruje obowiązujące przepisy, m.in. przekraczając dozwoloną prędkość - mówi Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Celem działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, które w miniony piątek prowadzili dolnośląscy policjanci, było zatrzymanie tych kierujących, którzy rażąco ignorują obowiązujące limity prędkości i po minięciu patrolu policji przyspieszają, często ponownie przekraczając dozwoloną prędkość. Tego typu pomiar polega na tym, że kontrole odbywają się na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Mundurowi szczególnym nadzorem objęli między innymi te miejsca, w których dochodzi do największej ilości wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Funkcjonariusze w ramach działań prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie - przy użyciu pojazdów wyposażonych w wideorejestratory.

Łącznie podczas działań „Kaskadowy pomiar prędkości” i „Bezpieczna DK 46’’ policjanci skontrolowali ponad 1750 pojazdów, z których ponad 1240 jechało za szybko. Co więcej, 33 kierowców, w związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, straciło swoje prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci przypominają, że prowadzący pojazd zawsze powinien dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze i limitów określonych w obowiązujących przepisach. Brawura połączona z rażącym przekraczaniem dozwolonej prędkości to nadal główne przyczyny tragicznych wypadków drogowych, w których giną ludzie.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA