Express-Miejski.pl

Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym w Starczowie [foto] [aktualizacja]

Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym w Starczowie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

2 kwietnia po godz. 19 doszło do wybuchu butli z gazem w domu jednorodzinnym w Starczowie (gm. Kamieniec Ząbkowicki).

Poszkodowana została starsza kobieta, która znajduje się pod opieką pogotowia ratunkowego. W pobliżu zdarzenia ruch na drodze odbywa się wahadłowo.

Na miejscu działania związane z gaszeniem pożaru jaki powstał w wyniku wybuchu prowadzą strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa i Ziębic oraz strażacy-ochotnicy z Kamieńca Ząbkowickiego I, II, Topoli i Ożar oraz policja, która ustala w jakich okolicznościach doszło do zdarzenia. 

[AKTUALIZACJA]: - W momencie wybuchu w mieszkaniu przebywała starsza kobieta. Opuściła obiekt przed przybyciem służb ratunkowych. Została przebadana przez przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego i pozostała na miejscu zdarzenia. Początkowo straż pożarna równolegle prowadziła działania gaśnicze, gdyż w wyniku wybuchu doszło do pożaru oraz udzielała kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Następnie oddymiono, przeszukano i przewietrzono obiekt - informuje Tomasz Starczynowski z ząbkowickiej straży pożarnej. Nadzór budowlany zadecydował, że w wyniku zdarzenia budynek nie nadaje się do zamieszkania. Kobiecie lokal zastępczy zapewniła gmina Kamieniec Ząbkowicki.

em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA