Express-Miejski.pl

Dokonali zmian w budżecie i przyjęli plany inwestycyjno-rozwojowe PWiK Delfin na kolejne lata

XLI Sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich VIII kadencji fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Radni Rady Miejskiej przyjęli w czwartek szereg uchwał w tym m. in: w sprawie planu modernizacji i rozwoju urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2021-2025.

Dokonano także zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej Gminy Ząbkowice Śląskie na lata 2021-2041. Dzięki nim możliwa będzie realizacja zadań związanych m.in.

 • z likwidacją barier architektonicznych (dokumentacja na budowę windy w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 3);
 • modernizacją budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich w ramach złożonego projektu z Funduszy Norweskich;
 • dotacją dla OSP Stolec na zakup samochodu lekkiego typu SLKW.

- Wprowadzony plan modernizacji i rozwoju urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych jest ważnym elementem w rozwoju Gminy Ząbkowice Śląskie, który przy tak dynamicznym rozwoju budownictwa jest niezbędny. Rozwój sieci wodociągowej i kanalizacyjnej pozwoli dodatkowo zadbać o ochronę środowiska i ekologię - powiedział Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Z wieloletnim planem modernizacji i rozwoju urządzeń wodociągowych na lata 2021-2025 PWiK Delfin można zapoznać się tutaj [KLIK].

em24.pl / gmina Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dokonali zmian w budżecie i przyjęli plany inwestycyjno-rozwojowe PWiK Delfin na kolejne lata

  2021-02-26 17:20:36

  gość: ~pro

  ostatnio dodany post

  Wszędzie rady obradują normalnie,tylko u naszego księcia Orańskiego zdalnie.Nie zadają mu trudnych pytań,a i społeczeństwo trzyma w niewiedzy.

REKLAMA