Express-Miejski.pl

Informacja burmistrza Barda w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo przekazuje informację dotyczącą gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy.

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo informuje, że dnia 6 listopada 2020 roku ogłoszono przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Bardo na okres 3 lat (2021-2023 r.), który ze względu na wniesione odwołanie dotychczasowego wykonawcy nie jest jeszcze rozstrzygnięty.

W miesiącu styczeń 2021 roku odbiór i zagospodarowanie odpadów wykonywała dotychczasowa firma na skutek przedłużenia z nią umowy obowiązującej w 2020 roku.

Na miesiące luty-marzec 2021 roku, wskutek przeprowadzonego zamówienia w trybie z wolnej ręki zawarto po negocjacjach umowę z PHU Komunalnik Sp. z o.o., 50-518 Wrocław, ul. Św. Jerzego 1a, O/Nysa 48-303, ul. Morcinka 66e. Negocjacje przeprowadzono dnia 28 stycznia 2021 roku, a umowę podpisano dnia 29 stycznia 2021 roku.

Wykonawca przystąpił z dniem negocjacji do dostarczania pojemników. Tak duże przedsięwzięcie logistyczne dotychczas w gminie nie przeprowadzane, zrodziło szereg problemów zwłaszcza w zakresie: niedostarczenia pojemników do niektórych nieruchomości, dostarczania pojemników w innych od dotychczasowych ilościach, o innych pojemnościach czy nawet dostarczania pojemników w złym stanie technicznym. Wszystkie zgłaszane przez mieszkańców uwagi były przekazywane wykonawcy do realizacji, przeprowadzona została rozmowa przedstawiciela Gminy Bardo z wykonawcą w jego siedzibie, jak również wystosowane zostało stosowne wezwanie.

Wykonawca na ręce burmistrza złożył wyjaśnienie zaistniałych sytuacji, złożył przeprosiny za zaistniałe nieprawidłowości oraz deklarację natychmiastowego działania w celu ich usunięcia.

Pracownicy Urzędu na bieżąco przyjmują zgłoszenia i interweniują u wykonawcy. Istnieje również możliwość bezpośredniego zgłaszania nieprawidłowości, wniosków, usterek do osoby przewidzianej do kontaktów z firmą PHU Komunalnik tj. Paulina Maras tel. 530-864-512.

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo informuje, że przez okres obowiązywania zawartej umowy nie zostaną zwiększone opłaty za odpady komunalne. 

em24.pl / Gmina Bardo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Informacja burmistrza Barda w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi

  2021-02-11 18:48:25

  gość: ~Jola

  Ta firma to porażka kosze tragedia małe połamane brudne brak worków na szkło brak odbioru gabarytów tak potrzebnych w naszej gminie kto podpisał taką umowę z nimi

 • 2021-02-12 13:56:10

  gość: ~obiektywny

  brawo, tak to jest jak naszą gmina zarzadzaja przygłupy. teraz pan burmistrz będzie udawał ze jest wszystko ok

 • 2021-02-12 19:03:41

  gość: ~z boku

  ostatnio dodany post

  @~obiektywny
  TEN Burmistrz lub Burmistrz TEJ Gminy sam sie nie wybrał. Rada , która ma w ustawowy obowiązek kontroli poczynań TEGO burmistrza, burmistrza TEJ gminy także została przez was owieczki wybrana.Teraz nie biadolić
  , nie narzekać zacisnąć zęby i półdupki i płacić.

REKLAMA