Express-Miejski.pl

W Budzowie lada moment ruszy budowa Inkubatora Przedsiębiorczości

Umowa podpisana. Firma Wolbud z Paczkowa wybuduje Inkubator Przedsiębiorczości w Budzowie fot.: UG Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Blisko 5.6 mln zł będzie kosztowała budowa Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie. Prace związane zrealizacją inwestycji wykona firma Wolbud z Paczkowa. 

Inkubator przedsiębiorczości będzie nowoczesnym budynkiem mieszczącym 15 lokali, warsztat i salę konferencyjną z wyposażeniem, kuchnię z pomieszczeniami przynależnymi oraz zaplecze socjalne. Przy jego budowie wykorzystane zostaną nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, jak panele fotowoltaiczne czy pompa ciepła. Obok ma powstać parking na 11 miejsc postojowych oraz teren zielony z krzewami i niskimi drzewami.

1 lutego podpisano umowę z wykonawcą zadania. Obiekt ma być gotowy do końca 2021 roku. Na jego budowę gmina Stoszowice otrzymała ponad 3.5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Budzowie lada moment ruszy budowa Inkubatora Przedsiębiorczości

  2021-02-03 11:12:14

  gość: ~samiec

  nie trzeba byc geniuszem zeby stwierdzic ze to nie bedzie zaden inkubator przedsiebiorczosci a swietlica wiejska pod inna nazwa

 • 2021-02-03 12:05:14

  gość: ~xd

  @~samiec
  + praca dla paru urzędników za "wspieranie przedsiębiorczości w Gminie Stoszowice"

 • 2021-02-03 13:03:45

  gość: ~Ania

  @~samiec

  No i co w tym dziwnego? Dla mnie może nazywać się to nawet prywatny folwark pana Gancarza, remiza OSP Budzów, inkubator przedsiębiorców widmo, antyrząd PiS, jakkolwiek. Najważniejsze, żeby służyło mieszkańcom i każdy mógł skorzystać z tego obiektu. Z własnych środków budowa obiektu za 5 mln zł byłaby nieosiągalna. Jedyne co mnie zastanawia, to co pochłonie tam aż 5 mln zł? Nie żebym była wścibska, czy coś, ale za milion złotych to można urządzić dom pod klucz i to nie taki zwykły, podstawowy, a z wieloma "bajerami".

 • 2021-02-05 15:33:59

  gość: ~Ja

  Ktoś coś sobie ubzdurał w głowie. Radni przyklepali i sie robi. Tylko do czego to komu potrzebne? Nie lepiej za te pieniądze zrobić chodnik przez cały budzów?

 • 2021-02-07 20:00:46

  gość: ~124

  ostatnio dodany post

  Jakie pomieszczenia pod wynajem dla firm w jakiej cenie czy do sprzedania będą? 11 miejsc parkingowych to żart może inwestora sprowadźcie tylko nie takiego dziada jak legrand czy zumet. Pieniądze wywalone w błoto ,ciekawe czy były jakieś badania czy są chętne jakieś firmy poza znajomymi królika:)

REKLAMA