Express-Miejski.pl

Remont kompleksu pieców wapiennych w Złotym Stoku coraz bliżej. Gmina podpisała umowę z wykonawcą

Remont kompleksu pieców wapiennych w Złotym Stoku coraz bliżej. Podpisano umowę z wykonawcą fot.: UMiG Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

19 stycznia burmistrz Złotego Stoku podpisała umowę ze Spółką Budowlaną Jan Serafin, Marek Janik s.c. z Nysy - wykonawcą remontu komplesu pieców wapiennych.

Projekt zakłada wyremontowanie kompleksu pieców wapiennych, który stanowi element transgranicznego szlaku królewny Marianny Orańskiej. W ramach zadania
zostaną przeprowadzone następujące prace: naprawa i wzmocnienie zniszczonych sklepień ceglanych, spoinowanie pobocznic wapienników, naprawa i konserwacja schodów metalowych, konserwacja obarierowania na obiekcie, naprawa tarasów wraz z odwodnieniem, naprawa drewnianych balustrad terenowych, schodów terenowych, konserwacja tablic informacyjnych.
 
Wartość umowy na wykonanie zadania pn. „Śladami Marianny Orańskiej - zabytki kultury przemysłowej ocalić od zapomnienia” opiewa na kwotę blisko 280 tys. zł. 
Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis oraz budżetu państwa.

em24.pl / gmina Złoty Stok

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Remont kompleksu pieców wapiennych w Złotym Stoku coraz bliżej. Gmina podpisała umowę z wykonawcą

  2021-01-22 08:41:19

  gość: ~Bartosz

  Może Pani Burmistrz wzieła sie w Złotym Stoku za infrastrukturę sportowa ?
  Proszę popatrzyc na Kamieniec Ząbkowicki i brac przyklad. Stadion w oplakanym stanie, moze jakas bieznia wokol niego do biegania. Gdzie mamy zachecic te dzieci do sportu ? Wszedzie butelki po alkoholu , itp? Czy moze tak jak jest teraz w wieku 14-15 lat pod sklep ?

 • 2021-01-23 19:50:43

  gość: ~Baska

  Basen otwórzcie a nie wapienniki remontujecie komu to turystom, których nie ma!!!!

 • 2021-01-24 18:35:37

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Wapienniki rsmontuja basen stoi odlogiem w tym roku znowu bez rozrywki dzieciaki zostaną nic w tym mieście się nie dzieje

REKLAMA