Express-Miejski.pl

Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka drogi gminnej w Skalicach

Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka drogi gminnej w Skalicach fot.: Grzegorz Noculak

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Łączna wartość prac wykonanych przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. z Brzegu wyniosła ponad 990 tys. zł

Na realizację zadania gmina Ziębice uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 75 proc. całkowitej wartości zadania. 

Droga została przebudowana tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, stąd zastosowane rozwiązania, które umożliwiły zdobycie dodatkowych punktów w naborze: aktywne oznakowanie świetlne przejścia, wyniesione przejścia dla pieszych czy chodniki. - Niestety, pandemia nie pozwoliła na zrealizowanie dodatkowych prac, w tym odbudowy nawierzchni na pozostałej części inwestycji kanalizacji miejscowości. Informujemy, że te prace powinny być wykonane w pierwszym półroczu bieżącego roku - mówią ziębiccy urzędnicy.

W przypadku uzyskania dofinansowania zewnętrznego, kolejny kilometrowy odcinek drogi w stronę Nowego Dworu zostanie wyremontowany jeszcze w tym roku. - Jeśli takiego wsparcia nie będzie, zadanie będzie możliwe do wykonania najwcześniej w przyszłym roku ze środków własnych gminy. Mieszkańcy Skalic zdecydowali też, że w ramach funduszu sołeckiego wykonane zostaną w tym roku dokumentacje na drogi wewnętrzne o numerach działek 125/2 i 125/4 - dodają.

em24.pl / gmina Ziębice

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA