Express-Miejski.pl

Remonty w remizach. W Henrykowie mają nowy piec i komin, w Wigańcicach odremontowano pomieszczenia

Strażacy-ochotnicy współpracują z gminą i wspólnie realizują inwestycje fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dzięki dobrej współpracy ze strażakami-ochotnikami z Henrykowa i Wigańcic, Gmina Ziębice zrealizowała kolejne inwestycje.

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Henrykowie, która często pełni też rolę miejsca zebrań i spotkań, Gmina Ziębice dokonała w tym roku kompleksowej modernizacji centralnego ogrzewania. Wysłużony piec został zastąpiony bardziej ekologicznym na pellet. Przy okazji należało zmienić inne rzeczy, jak np. wybudować nowy komin. - Wiele prac wykonali strażacy ochotnicy we własnym zakresie - np. przygotowali całe pomieszczenie kotłowni. Warto więc pochwalić taką współpracę i dbałość o remizę. Koszt wykonanych prac przez gminę to 53.440 zł - informują ziębiccy urzędnicy.

Kolejnym przykładem jest wsparcie przez samorząd prac wykonywanych przez strażaków-ochotników z jednostki w Wigańcicach. Druhowie od kilku lat własnymi siłami próbowali wyremontować remizę. Dzięki wsparciu gminy udało się te prace przyspieszyć i I etap remontu został już zrealizowany. Wszystko to było możliwe dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Gminą Ziębice, jednostką OSP Wigańcice i Kołem Gospodyń Wiejskich Wigantki”. Wspólne siły, wspólne środki i wspólne działanie dały efekt zrealizowania prac za prawie 25 tys. zł. W obiekcie wymieniono m.in. grzejniki, zamontowano nową stolarkę drzwiową, instalację elektryczną i oświetlenie, położono płytki i wymalowano ściany. Dzięki temu również KGW będzie mogło korzystać z wyremontowanych pomieszczeń, a OSP przyśpieszyło realizację swoich planów.

- Brawo za współpracę! Bardzo cenimy też prace społeczne wykonywane przez druhów z innych jednostek OSP i gdy tylko jest taka możliwość, to Gmina Ziębice wspiera inicjatywy strażaków-ochotników - podkreślają urzędnicy.

em24.pl / UMiG Ziębice

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Remonty w remizach. W Henrykowie mają nowy piec i komin, w Wigańcicach odremontowano pomieszczenia

  2020-12-30 10:14:04

  gość: ~Ciekaw

  A kto jest wykonawcą robót?

 • 2020-12-30 10:26:07

  gość: ~Ja

  @~Ciekaw

  Naprawdę wg Ciebie to jest tak istotne? Przecież to inwestycja warta kilkadziesiąt tysięcy złotych, to nawet jakby to był ktoś bliski władzy, to raczej za wiele się nie dorobi :)

 • 2020-12-31 00:00:30

  gość: ~Tłamsiciel

  ostatnio dodany post

  @~Ciekaw
  W Polsce zawsze wykonawcą jest koleżka kogoś przy władzy, albo ten, co zrobi to najtaniej. Tak czy siak, goowno z tego będzie.

REKLAMA