Express-Miejski.pl

E-Laboratorium w Henrykowie. Uczniowie poeksperymentują z Centrum Nauki Kopernik

E-Laboratorium to zajęcia online z zakresu chemii, biologii, fizyki, techniki i geografii. Scenariusze zajęć przygotowane są tak, aby odpowiadały założeniom podstawy programowej fot.: fot. Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik oraz MEN postanowiło wspomóc szkoły oraz nauczycieli i przygotowało kolejny, zupełnie nowy moduł zajęć online, czyli zdalne laboratoria.

Skąd się biorą barwy? Co łączy wywar z kapusty z laboratorium chemicznym ? Odpowiedzi poznają uczniowie uczestniczący w zajęciach e-Laboratorium Centrum Nauki Kopernik.

Eksperymentować można wszędzie, także w domu. Udowadniają to edukatorzy i edukatorki prowadzący e-Laboratoria dla szkół. 30 listopada przekonają się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie. Zajęcia realizowane są w ramach programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki i Centrum Nauki Kopernik.

fot. Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik

Laboratorium w każdym domu? Tak!

E-Laboratorium to zajęcia online z zakresu chemii, biologii, fizyki, techniki i geografii. Scenariusze zajęć przygotowane są tak, aby odpowiadały założeniom podstawy programowej. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie i uczennice są aktywnie zaangażowani w proces uczenia się, samodzielnie eksperymentując z wykorzystaniem łatwo dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku. E-Laboratoria są przeznaczone dla uczniów i uczennic klas IV–VIII.

Program Nauka dla Ciebie

Program Nauka dla Ciebie to nie tylko laboratorium online. Są też zajęcia e-Naukobus i e-Planetobus – skorzystało z nich już ponad 3000 uczniów i uczennic w całej Polsce. Program skierowany jest do szkół z miejscowości poniżej 130 tys. mieszkańców. Szkoły uczestniczą w nim bezpłatnie. Aby zgłosić szkołę do programu, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

em24.pl / Centrum Nauki Kopernik

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA