Express-Miejski.pl

Kolizje, wyczuwalny zapach gazu w budynku mieszkalnym, powalone drzewa - raport straży pożarnej

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

7 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń i dwa alarmy fałszywe - tak przedstawia się bilans interwencji straży pożarnej w ubiegłym tygodniu.

Pożary:

17 listopada, godz. 16.08 Ziębice, ul. Kolejowa - pożar w mieszkaniu. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że wewnątrz mieszkania rozwija się pożar. Po wyważeniu drzwi wewnątrz mieszkania odnaleziono starszą osobę, która została ewakuowana na zewnątrz i przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz sprawdzeniu pomieszczeń za pomocą sprzętu wykrywczo-pomiarowego, który nie wykazał obecności ukrytych zarzewi ognia oraz toksycznych produktów spalania.

19 listopada, godz. 10.37 Budzów – pożar suchej trawy.

20 listopada, godz. 12.47 Pawłowice - pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym.

20 listopada, godz. 20.44 Kamieniec Ząbkowicki, ul. Kolejowa – pożar śmieci.

22 listopada, godz. 8.45 Henryków - pożar składowanych na polu uprawnym balotów słomy.

22 listopada, godz. 15.35 Ziębice, ul. Kościelna - pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym.

22 listopada, godz. 18.46 Starczówek - pożar suchej trawy.

Miejscowe zagrożenia:

16 listopada, godz. 00.24 Bardo, ul. Cmentarna – złamany konar drzewa blokuje ruch na jednym pasie jezdni oraz chodniku.

17 listopada, godz. 13.44 Chałupki – nadłamany konar drzewa pochylony na budynek mieszkalny.

17 listopada, godz. 23.49 Ziębice, ul. Przemysłowa – pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w zniesieniu osoby chorej do karetki.

17 listopada, godz. 12.08 Kamieniec Ząbkowicki, ul. Kolejowa – izolowane zdarzenie ratownictwa medycznego - zatrzymanie krążenia.

17 listopada, godz. 15.52 Kamieniec Ząbkowicki, ul. Paczkowska - zderzenie dwóch samochodów dostawczych. Pojazdami łącznie podróżowały dwie osoby, które nie odniosły obrażeń w wyniku zdarzenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojazdach oraz ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych na jezdnie przy użyciu sorbentu.

19 listopada, godz. 9.41 Opolnica – powalone drzewo na linię średniego napięcia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego.

20 listopada, godz. 13.55 Ząbkowice Śląskie, ul. Kłodzka - kolizja dwóch samochodów osobowych.

20 listopada, godz. 19.50 Ząbkowice Śląskie, ul. Rynek - wyczuwalny zapach gazu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu pomiaru na obecność mieszaniny wybuchowej, który nie wykazał niebezpieczeństwa. Po ustaleniu przyczyny zdarzenia oraz przewietrzeniu klatki schodowej działania zastępów straży zostały zakończone.

Alarmy fałszywe:

18 listopada, godz. 20.25 Srebrna Górna – pożar w lesie. Po sprawdzeniu terenu wskazanego przez osoby zgłaszające nie stwierdzono pożaru.

20 listopada, godz. 23.08 Srebrna Góra, ul. Zimowa – pomoc w otwarciu mieszkania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nie było konieczności siłowego otwierania mieszkania.

em24.pl / KP PSP Ząbkowice Śląskie - Mirosław Gomółka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA