Express-Miejski.pl

Pożar w mieszkaniu. W środku znajdowała się starsza kobieta

Pożar w mieszkaniu na ul. Kolejowej w Ziębicach fot.: OSP Krzelków

W mieszkaniu na ul. Kolejowej w Ziębicach doszło do pożaru drewna składowanego przy piecu. W obiekcie znajdowała się starsza osoba, z którą nie było kontaktu.

Informacę o wydobywającym się dymie zza drzwi mieszkania, w którym znajdowała się starsza osoba strażacy otrzymali 17 listopada chwilę po godz. 16. Jako pierwszy na miejscu pojawił się zastęp strażaków-zawodowców z Ziębic, który dostał się do mieszkania, ewakuował starszą kobietę i przystąpił do gaszenia pożaru drewna znajdującego się w bliskości pieca.

Na miejsce zadysponowani zostali również strażacy-ochotnicy z Krzelkowa. - Działania strażaków naszego zastępu polegały na podaniu tlenu medycznego i ogrzaniu poszkodowanej kobiety do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz wyniesieniu z zadymionego mieszkania ugaszonego drewna. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, a działania trwały około dwóch godzin - relacjonują strażacy z OSP Krzelków.

W działaniach oprócz wyżej wymienionych zastępów udział brały dwa zastępy z JRG Ząbkowice Śląskie w tym podnośnik, Zespół Ratownictwa Medycznego, oraz Policja.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA