Express-Miejski.pl

„Dawni mieszkańcy Ziębic pochodzenia żydowskiego”. Wydano książkę Aurelii Przybył

Książkę można nabyć w muzeum od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 15. fot.: Muzeum Gospodarstwa Domowego w Ziębicach

Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach wydało książkę autorstwa Aurelii Przybył pt. „Dawni mieszkańcy Ziębic pochodzenia żydowskiego”.

Książka ukazała się dzięki finansowemu wsparciu gminy Ziębice. - Obszerna, bogato ilustrowana i udokumentowana praca będąca efektem wielu lat studiów autorki pokazuje dzieje ziębickich Żydów w trzech częściach: Nostalgiczny projekt - działania realizowane przez uczniów ziębickiego gimnazjum; Historia - ukazująca dzieje ziębickich Żydów oraz Wspomnienia - oparte w dużej mierze na bogatej korespondencji pomiędzy autorką a emigrantami pochodzenia żydowskiego - opowiadają pracownicy Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach.

Obecna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła szerszą promocję książki i możliwość spotkania z autorką i jej bohaterami. Książkę, pomimo czasowego zamknięcia, można nabyć w cenie 23 zł w ziębickim muzeum od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 15. Pracownik muzeum dokona sprzedaży bez konieczności wchodzenia do obiektu. Preferowana jest płatność bezgotówkowa.

em24.pl / Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Dawni mieszkańcy Ziębic pochodzenia żydowskiego”. Wydano książkę Aurelii Przybył

  2020-11-12 08:22:16

  gość: ~takitam

  Ciekawe, czy jakikolwiek Żyd napisał książkę o swoich sąsiadach pochodzenia polskiego ?

  Jeśli napisał, to JESTEM PRZEKONANY tylko w złym świetle.

  Można by jeszcze sporo o tym napisać, ale ..... chyba szkoda czasu i klawiatury, bo komentarz jako z automatu niepoprawny politycznie poleci do kosza.

  Zresztą, ten też poleci do kosza zgodnie z "normą" , że o Żydach tylko dobrze albo wcale.

 • 2020-11-12 09:48:39

  gość: ~Edek

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  Odpowiadając na pierwsze pytania: tak np. Jan Tomasz Gross "Sąsiedzi", Suzana Ejbuszyc "Pamięć jest naszym domem", Szewach Weiss "Ludzie i miejsca" i wiele wiele więcej.

REKLAMA