Express-Miejski.pl

Siłownie i baseny pozostają otwarte, ale z pewnymi wyjątkami. Rząd zmienia obostrzenia

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Ministerstwo Sportu opublikowało w piątek nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące basenów, siłowni i centrów fitness. 

Zakładają one, że będą z nich mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa, zajęć lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie w ramach zajęć w szkole i na uczelni.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli nowe restrykcje w związku z rozwojem epidemii koronawirusa. Wśród nich było m.in. zawieszenie od soboty działalności basenów, aquaparków oraz siłowni w żółtych i czerwonych strefach.

Informacja ta spotkała się z protestami zarówno środowiska pływackiego, jak i przedstawicieli sportów siłowych. - Przecież w wodzie jest chlor, dzięki czemu jest to miejsce bezpieczniejsze od innych - argumentowała mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak w mediach społecznościowych.

W piątek była pływaczka poinformowała, że przedstawiła wicepremierowi, ministrowi sportu Piotrowi Glińskiemu i wiceminister resortu Annie Krupce stanowisko środowiska pływackiego i przedstawicieli dyscyplin związanych z pływalniami.

Również w piątek Ministerstwo Sportu opublikowało na swoim profilu na Twitterze nowe zasady bezpieczeństwa. Z obostrzeń wyłączono zakaz korzystania z basenów, siłowni, klubów i centrów fitness działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, studentów i uczniów w ramach zajęć na uczelni lub w szkole, działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej.

mp

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Siłownie i baseny pozostają otwarte, ale z pewnymi wyjątkami. Rząd zmienia obostrzenia

  2020-10-17 11:54:34

  gość: ~Rodzic

  A co z dziećmi, które uczęszczają na indywidualną lub grupową naukę pływania?

 • 2020-10-17 12:05:04

  gość: ~Gosc

  Czyli zajęcia z aqua fitness będą się odbywać?

 • 2020-10-17 21:58:43

  gość: ~ksiądz

  artykuł źle zatytułowany powinno być:
  siłownie i baseny zamknięte ale z pewnymi wyjątkami. Jak dobrze ominąć prawo??
  teraz na siłowniach i basenach będą organizowane różnorakie zawody, zgromadzenia wiernych i spowiedź.
  dużo zdrowia życzę

 • 2020-10-18 14:21:06

  gość: ~autor

  ostatnio dodany post

  a pod którą rubrykę podciągnć zajęcia komercyjne na basenach???np.w Strzelinie na basenie to rządzi tylko i wyłącznie kasa,nic ich nie dotyczy i nikogo się nie boją,czy ktoś nad tym panuje???a rodzice,niech włączą myślenie

REKLAMA


REKLAMA