Express-Miejski.pl

Jedna z klas pierwszych w ząbkowickiej trójce też przechodzi na nauczanie zdalne

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

W Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich pozytywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 stwierdzono u jednej z nauczycielek wychowania wczesnoszkolnego.

Ostatni raz kontakt z tym pedagogiem dzieci miały w ubiegły piątek. W trwającym tygodniu nauczycielka była w szkole nieobecna, dziś potwierdzono u niej pozytywny wynik. W związku z procedurami, które stają się już niemal codziennością, na kwarantannę skierowano uczniów jednej z klas pierwszych oraz ich rodziców.

Okres kwarantanny u 18 dzieci, ich rodziców i osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną potrwa do 19 października. Do 20 października najmłodsi będą uczyć się zdalnie.

Nauczanie hybrydowe w ząbkowickiej trójce trwa już od dzisiejszego poranka. Dziś po raz pierwszy po powrocie do szkół zdalną naukę mieli uczniowie klas siódmych. Decyzja o zmianie trybu nauki siódmoklasistów zapadła wczoraj i była podyktowana pozytywnym wynikiem testu w kierunku koronawirusa u rodziców uczniów.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jedna z klas pierwszych w ząbkowickiej trójce też przechodzi na nauczanie zdalne

  2020-10-16 08:50:10

  gość: ~Ząbkowice 24

  Szkoły w ogóle nie powinny zostać otwarte. Czesi już je pozamykali, bo jako naród pragmatyczny, połapali się, że jest to jedno z głównych źródeł zarazy.Szkoły przedszkola żłobki powinny być zamknięte .a matka siedzieć w domu i pilnować dzieci .Ale kasy nie ma na to już. Za dużo to kosztuje.

 • 2020-10-16 09:57:38

  gość: ~Mieszkaniec

  No ok klasa nauczanie zdalne ale czy ta nauczycielka nie miala kontaktu z innymi nauczycielami , a ci z uczniami... I tak kółko sie toczy....
  Taka walka z pandemią potrwa do końca świata

 • 2020-10-16 09:59:58

  gość: ~qqqqqqqqq

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec

  tutaj to jeszcze uczniowie maja kwarantanne, a jak to jest w innych szkołach czy klasach. Uczniowie nauczanie zdalne, ale nie objęci kwarantanną. Głupota.

REKLAMA