Express-Miejski.pl

Uczennica z gminy Stoszowice laureatką ogólnopolskiego konkursu

Uczennica z gminy Stoszowice laureatką ogólnopolskiego konkursu fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki / KOWR

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

12 sierpnia w Kamieńcu Ząbkowickim odbyło się wręczenie nagrody dla laureatki konkursu „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

Pod tym hasłem przewodnim dzieci i młodzież promowały sztuką plastyczną zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a konkurs przebiegał pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W kategorii klas 0-3 zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu okazała się Anna Deptuch ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z Filią w Grodziszczu.

Laureatka z rąk posła Marcina Gwoździa, dyrektora dolnośląskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Tomasza Krzeszowca, Ewy Pawelec – dyrektora oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Wrocławiu oraz Magdaleny Salińskiej – dyrektora oddziału regionalnego Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu odebrała wczoraj nagrody w postaci roweru, laptopa i aparatu fotograficznego ze statywem o łącznej wartości około 6 tys. zł.

Wydarzenie miało miejsce przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńcu Ząbkowickim I i było też okazją do wręczenia strażakom-ochotnikom z tejże jednostki specjalnej torby ratowniczej. OSP Kamieniec Ząbkowicki to jednostka od wielu lat zrzeszona w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

ms. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uczennica z gminy Stoszowice laureatką ogólnopolskiego konkursu

  2020-08-13 15:48:06

  gość: ~Wentylator

  Słyszałem że tylko z zewnątrz ta straż ładnie wygląda i to dosłownie. Wewnątrz wciąż konflikty. sąsiedzi w oknach obserwują i notują

 • 2020-08-13 22:25:37

  gość: ~Chłodnia

  @~Wentylator
  A ja słyszałem że u ciebie na chacie są jakieś dymy

 • 2020-08-14 08:53:55

  gość: ~Ja

  ostatnio dodany post

  @~Wentylator

  Zamiast pogratulować dziewczynie i strażakom, to tylko hejt. Żenada.

 • 2020-08-14 08:13:02

  gość: ~ja

  Gratulacje Anulko

REKLAMA