Express-Miejski.pl

1 sierpnia ruszył bon turystyczny; w weekend niemal 3 tys. płatności

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Od soboty, 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny i z niego skorzystać. W weekend zapłacono nim już niemal 3 tys. razy na łączną kwotę ponad 2 mln zł.

500 zł na dziecko do 18. roku życia i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością – tyle wynosi świadczenie z tytułu bonu turystycznego. Za jego pomocą można opłacić np. wczasy, kolonie, obozy, tzw. zielone szkoły czy pobyt w hotelu na terenie Polski. Bony będą ważne do 31 marca 2022 r.

Ministerstwo Rozwoju poinformowało w mediach społecznościowych, że bonami zapłacono przez weekend już niemal 3 tys. razy na łączną kwotę 2 286 023 zł. Bon można realizować w 8382 miejscach w Polsce.

Aby skorzystać z bonu, trzeba mieć profil na PUE ZUS. Osoby, które chcą skorzystać z dodatkowego bonu przysługującego na dziecko z niepełnosprawnością, powinny złóżyć na PUE ZUS „Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego”.

- Za pomocą bonu będziesz mógł płacić wielokrotnie, aż wyczerpiesz pełną kwotę. Kwotę do wykorzystania będziesz widział na swoim profilu na PUE ZUS – wyjaśnia rząd. - Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, podasz osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną kod obsługi płatności przypisany do Twojego bonu. A następnie jednorazowy kod autoryzacyjny, który dostaniesz SMS-em - czytamy w rządowej instrukcji.

Lista podmiotów, gdzie można skorzystać z bonu turystycznego [KLIK]

 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA