Express-Miejski.pl

Otwarcie wystawy „Wyposażenie Żołnierzy i Wojsk Epoki Napoleońskiej” w Srebrnej Górze

W ramach zwiedzania fortyfikacji można zapoznać się z wystawą fot.: Twierdza Srebrna Góra

1 sierpnia o godz. 19 na Twierdzy Srebrna Góra nastąpi otwarcie czasowej wystawy „Wyposażenie Żołnierzy i Wojsk Epoki Napoleońskiej”.

Z wystawą będzie można się zapoznać w ramach biletu umożliwiającego zwiedzanie fortyfikacji. Prezentowane będą zbiory Muzeum Wojen i Życia w Żarach.

Obiekt posiada pełną kolekcję guzików z numerami regimentów napoleońskich oraz artefaktów z epoki napoleońskiej, jak białą broń – szable, szpady, bagnety, zbiór medali, guzików generalskich, oficerskich różnych formacji i z różnych krajów, których wojska walczyły razem z Napoleonem.

W zbiorach muzeum znajduje się także dużo artefaktów z umundurowania i wyposażenia wojsk francuskich, pruskich i innych krajów jak: orły i blachy z czako, nabijki z ładownic żołnierzy, płomienie grenadierskie, cyfry, klamry od pasów, ozdoby munsztuków końskich itp. Posiada zbiory grafik, dokumentów i ksiąg z epoki oraz wydanych współcześnie dotyczących tematyki Epoki Napoleońskiej. Ogólnie w muzeum znajduje się około 2000 sztuk artefaktów.

Twierdza Srebrna Góra

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Otwarcie wystawy „Wyposażenie Żołnierzy i Wojsk Epoki Napoleońskiej” w Srebrnej Górze

    2020-08-04 21:21:32

    gość: ~kulfon

    ostatnio dodany post

    Wystawa śmieszne !!! Parę tablic, eksponatów żadnych a miała być super wystawa. Nie warto

REKLAMA