Express-Miejski.pl

Jest wykonawca remontu świetlicy wiejskiej w Olbrachcicach Wielkich

zdjęcie ilustracyjne fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Firma Arko z Kamieńca Ząbkowickiego zrealizuje remont świetlicy wiejskiej w Olbrachcicach Wielkich. Na przeprowadzenie prac ma czas do 20 listopada.

Pierwszy przetarg na remont świetlicy wiejskiej został ogłoszony w lutym, ale zakończył się fiaskiem. 100 tys. zł zabezpieczone przez gminę Ząbkowice Śląskie w budżecie na 2020 rok okazało się zbyt małą kwotą, a złożone w przetargu oferty kilkukrotnie przekraczały maksymalne środki, jakie samorząd chciał przeznaczyć na realizację zadania.

Drugi przetarg ogłoszono dopiero w lipcu, po zwiększeniu środków w budżecie gminy na przebudowę świetlicy. Swoje oferty złożyło czterech przedsiębiorców zainteresowanych wykonaniem prac. Najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy Arko z Kamieńca Ząbkowickiego, który zrealizuje zadanie za niewiele ponad 453 tys. zł. 

Główny zakres robót będzie polegał na rozbiórce starych elementów oraz ich wymianie, wykonaniu prac elektrycznych i niezbędnych innych robót budowlanych. Zostaną wymienione też okna oraz odnowione pomieszczenia. W planach jest również montaż awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego, nowej rozdzielni elektrycznej i zwiększenie ilości podręcznego sprzętu gaśniczego.

Przedwojenny obiekt znajduje się w wykazie zabytków. Posiada dwie kondygnacje nadziemne ze strychem nieużytkowym. Jest częściowo podpiwniczony z dachem dwuspadowym krytym blachodachówką z dobudową nad sceną i garażem utworzonym na potrzeby miejscowych strażaków-ochotników. 

Konstrukcja wymaga remontu od dłuższego czasu. Standardami znacznie odbiega bowiem od świetlic wiejskich znajdujących się w innych miejscowościach.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jest wykonawca remontu świetlicy wiejskiej w Olbrachcicach Wielkich

  2020-07-30 09:29:58

  gość: ~Parafianka

  Brawo Księże Stanisławie. Przykładny pasterz, który dba o swoje owieczki. Za wszystko Bóg zapłać. Wiktoria

 • 2020-07-30 10:31:36

  gość: ~aleks

  @~Parafianka
  A co ma ksiądz do świetlicy?

 • 2020-08-01 14:19:31

  gość: ~Addd

  @~Parafianka
  Ten ksiądz to pasibrzuch i nic wiecej. Polowa przez niego do Ząbkowic do kościoła jeździ. Raz na koledzie u mnie ch..uj zasnął a jak sie przebudził ciasta chciał na plebanie. A poszol Ty zebraku!

 • 2020-07-30 11:21:05

  gość: ~sąsiad

  KTO pamięta słynne dyskoteki w tej świetlicy w latach 80 piękne czasy....Pozdrawiam młodzież z tamtych lat

 • 2020-07-30 18:14:50

  gość: ~Marek

  wszystko zaczęło się przez sześć dziewczyn z Ząbkowic

 • 2020-08-01 14:16:38

  gość: ~Ja

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-08-07 16:42:46

  gość: ~Marek

  ostatnio dodany post

  @~Ja
  Masz jakieś problemy? Idź do lekarza.

REKLAMA