Express-Miejski.pl

Kierował pijany i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Wiózł 7-letnią córkę

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Miał zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Wsiadł jednak za kierownicę, a Mercedesem wiózł 7-letnią córkę.

Do zatrzymania 31-letniego mężczyzny doszło 23 lipca około godz. 21.30 na krajowej ósemce w Ząbkowicach Śląskich. - Policjanci zauważyli dziwnie jadący pojazd marki Mercedes i mając przypuszczenia, że może kierować nim osoba nietrzeźwa zatrzymali samochód do kontroli. Jak się okazało, ich domysły okazały się słuszne. Autem kierował 31-latek z Wrocławia, który jechał autem pijany. Miał 2.24 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, mężczyzna od 2016 roku posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, w momencie kontroli był agresywny w stosunku do policjantów, a jakby tego było mało przewoził w aucie 7-letnią córkę - informuje Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji. Dodatkowo przy mężczyźnie ujawniono także kilka porcji marihuany.

Policjanci uniemożliwili 31-latkowi dalszą jazdę, a do momentu przyjazdu na miejsce konkubiny mężczyzny, zajęli się dzieckiem przewożonym przez nieodpowiedzialnego rodzica. 7-latka została oddana pod opiekę trzeźwej kobiety, którą dobrze znała.

O losie 31-latka zadecyduje teraz sąd. Mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu, złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, posiadanie przy sobie niewielkiej ilości narkotyków oraz sprawowanie opieki nad dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kierował pijany i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Wiózł 7-letnią córkę

  2020-07-28 06:43:00

  gość: ~Anja

  Co za człowiek

 • 2020-07-28 20:54:44

  gość: ~Norek

  Małe kary są u nas w Polsce. Jakby były takie wysokiej w Niemczech to by się nauczyli. A policja też polska jest olewajaca.

 • 2020-07-30 07:24:26

  gość: ~Rychu

  ostatnio dodany post

  @~Norek
  Te ich słynne "testy dla idiotów", czyli baranów, którzy standardowo notorycznie jeżdżą po alkoholu lub narkotykach i których to podobno nikt nie zdaje za pierwszym razem, żeby mieli świadomość bycia debilem, na pewno pomagają.
  Chociaż nawet osobiście znam przypadek, gdy "ciągle" jeżdżący po alkoholu i narkotykach odzyskał tam prawko, bo w ramach chorej miłości i litości, jego żona wszędzie zeznawała, że on już nie pije i nie ćpa, mimo że wozi ich dzieci.

REKLAMA