Express-Miejski.pl

Firma ze Strzelina będzie obsługiwała Ząbkowicką Komunikację Publiczną

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Firma Daniel Przewozy Autokarowe Sp. z o.o ze Strzelina złożyła najkorzystniejszą ofertę i już niebawem będzie obsługiwać Ząbkowicką Komunikację Publiczną.

Usługa ma być realizowana przez okres sześciu lat, do 30 września 2026 roku. Kryteria, które były brane pod uwagę przy wyborze najkorzystniejszej oferty to cena jednego wozokilometra pracy przewozowej (60 proc. wagi kryterium) oraz termin płatności (40 proc. wagi kryterium).

Według tych kryteriów najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Daniel Przewozy Autokarowe Sp. z.o.o ze Strzelina, która oszacowała wartość ceny jednego wozokilometra na kwotę 2.98 zł brutto i termin płatności 30 dni. Łączna wartość realizacji całego świadczenia zaproponowana przez strzelińską spółkę wynosi 4 619 000 zł. To także jedyna oferta, która mieści się w kwocie, jaką Gmina Ząbkowice Śląskie zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (5 400 000 zł).

Pozostałe siedem firm zaproponowało droższe stawki, żądając kwot nawet trzykrotnie wyższych za jeden wozokilometr. Poza tym dwie firmy składające oferty wpłaciły wadium po terminie, przez co ich oferty zostały odrzucone podczas wyboru.

Ząbkowicka Komunikacja Publiczna będzie obsługiwana przez siedem nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów, które zgodnie z umową zawartą pod koniec 2019 roku z firmą Solaris Bus&Coach, do końca lipca 2020 roku mają zostać dostarczone do Ząbkowic Śląskich. Planowany start Gminnej Komunikacji Miejskiej przewidziano na 1 września. Szacuje się, że pojazdy Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej będą wykonywały około 1,5 tys. kilometrów dziennie i dojeżdżały do każdej miejscowości na terenie gminy.

Środki na zakup niskoemisyjnych autobusów w kwocie 10.6 mln zł Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Ze swoich funduszy na zakup autobusów samorząd przeznaczył niespełna 1.9 mln zł. W ostatnich dniach samorząd otrzymał też dofinansowanie w kwocie ćwierć miliona złotych, która zostanie przeznaczona na dopłatę do wozokilometra.

W autobusach będą znajdowały się się nie mniej niż 54 miejsca, w tym co najmniej 38 miejsc siedzących, 15 stojących i 1 miejsce dla wózka inwalidzkiego lub dziecięcego wraz ze stanowiskiem do mocowania wózków lub roweru.

Niewątpliwie udogodnieniem dla podróżujących ma być aplikacja na telefon służąca do lokalizacji pojazdów. Pasażer oprócz sprawdzenia miejsca, w którym aktualnie znajduje się autobus, dzięki aplikacji będzie mógł zapoznać się z obowiązującym rozkładem jazdy oraz informacjami o ewentualnych opóźnieniach, co ułatwi zaplanowanie podróży. Będzie to możliwe dzięki Systemowi Lokalizacji Pojazdów zainstalowanym w poszczególnych środkach komunikacji publicznej.

Ponadto w ramach projektu gmina ma zostać zaopatrzona w system analizy podróży, którego zadaniem będzie zbieranie i analizowanie informacji na temat więźby ruchu (podróży wykonywanych przez pasażerów komunikacji gminnej). Proces będzie realizowany za pomocą zamontowanych w autobusach urządzeń do analizy sygnałów emitowanych przez urządzenia mobilne będących w posiadaniu pasażerów.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Firma ze Strzelina będzie obsługiwała Ząbkowicką Komunikację Publiczną

  2020-07-10 19:30:53

  gość: ~Lulek

  I bardzo dobrze. Może w końcu będzie dobrze prowadzona taka komunikacja. A nie to co NeoTrans sobą reprezentuje, totalne dno i syf. Właściciel nie poradził sobie z tym biznesem. Kierowcy się zwalniają ostatnio jeden po drugim. Juz ich garstka została. Daniel startuj z obsługa tras w całym powiecie a nie tylko w gminie i wykończ to gowno do zera bo śmierdzi okropnie.

 • 2020-07-10 21:26:13

  gość: ~rysiek baranowicz

  ten cały Neotrans to przykrywka dla zawodowej pralni,naskupowali różne obiekty,które niszczeją szybciej niż prędkość światła,żal tylko tych kierowców których zwalniają,wielu z nich to pracowało jeszcze w starym PKS-ie,a teraz???tragedia,może ten byznesmen weżmie kierowców na taśmy produkcyjne do Tarnowa???

 • 2020-07-13 20:17:33

  gość: ~Obserwator

  ostatnio dodany post

  @~rysiek baranowicz
  Ten byznesmen powinien wziąć z Tarnowa takiego jednego specjalistę od transportu i by postawił Neotransa na nogi haha.

 • 2020-07-13 10:45:09

  gość: ~pracuś

  W Tarnowie też niezbyt kolorowo w firmie

 • 2020-07-13 12:28:25

  gość: ~Neo szajs

  Banda złodzieji neotranska szm@ta

REKLAMA