Express-Miejski.pl

Krzywe Wieże wręczone po raz szósty. Znamy najlepszych [foto]

Krzywe Wieże wręczone po raz szósty fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

26 czerwca w urzędzie miejskim odbyło się wręczenie statuetek z podobizną Krzywej Wieży dla osób i instytucji, za osiagnięcia i zasługi w minionym roku.

W tym roku z uwagi na epidemię nie zorganizowano tradycyjnej już gali w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Nagrody wręczano w siedzibie ząbkowickiego magistratu w odstępach czasowych z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa.
 
Burmistrz Marcin Orzeszek wręczył statuetki w kategoriach: Przedsiębiorca Roku, Kultura i Sztuka, Uczeń na Medal, Nauczyciel na Medal, Sport i Kultura Fizyczna oraz Działalność Społeczna. Statuetkę w kategorii Ząbkowiczanin Roku 2019 otrzymał Paweł Kowalczyk, który jednak nie mógł osobiście odebrać nagrody w piątkowe popołudnie.

Firma BAUD Polska sp. z o.o. jest częścią francuskiej grupy BAUD Industries, która swoje zakłady ma także we Francji czy Szwajcarii. W Ząbkowicach Śląskich firma rozpoczęła działalność  2007 roku przy ul. Waryńskiego. Specjalizuje się w produkcji masowej elementów toczonych i spęczanych. W ubiegłym, 2019 roku działalność zainaugurował nowy zakład produkcyjny firmy przy ul. Kamienieckiej. Nowa siedziba to nie tylko nowoczesność i dbałość o pracowników, ale także wielki wkład w rozwój Gminy Ząbkowice Śląskie. Obecnie firma zatrudnia ponad stu pracowników, a to nie koniec planów rozwojowych i inwestycyjnych firmy. 

Zespół Instrumentalny PLAST BAND powstał w 1975 roku. Założycielami zespołu byli Mirek „Słoń” Kreśniaków oraz Jacek Kubański. W swojej długiej historii zdobyli wiele nagród i wyróżnień m.in. na Grodkowskiej Jesieni Muzycznej, Ogólnopolskiej Jesieni Muzycznej w Wałbrzychu, występowali w Polskim Radiu. W 2019 roku formacja w stałym już składzie: Jacek Kubański, Mirek Kreśniaków, Andrzej Mazur, Wojtek Kolak, Piotr Kanarek oraz Paweł Chudzikowski wystąpiła na XIII Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Prudniku, gdzie zagrali w towarzystwie takich sław Jazzowych jak m.in. „Old Metropolitan Jazz Band”. Zespół występował także na naszych, ząbkowickich sceneach, m..in. jako suport Oddziału Zamkniętego i Raya Wilsona na Weekendzie z Frankensteinem, występują także na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury oraz poza nasza gminą, gdzie swoją grą promują Ząbkowice Śląskie od wielu lat.

Szkoła Tańca Hanna Zielińska działa w Ząbkowicach Śląskich już od 11 lat, szkoląc aktualnie kilkuset adeptów tańca towarzyskiego. Uczniowie szkoły reprezentują i promują Gminę Ząbkowice Śląskie na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. W ubiegłym roku kilkunastu uczniów szkoły zajęło miejsca na podiach ogólnopolskich turniejów tańca. Szkoła aktywnie działa także na naszym lokalnym terenie, organizując co roku dwa pokazy tańca – zimowy i wakacyjny. Oba odbywają się w Hali Słonecznej, a podczas ich trwania bardzo trudno znaleźć na trybunach hali wolne miejsce.

Witold Podraza to uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich. We wszystkich latach uzyskuje jedne z najwyższych średnich semestralnych i rocznych. Za swoje wyniki był wyróżniony Nagrodą Zarządu Powiatu Ząbkowickiego, a w ubiegłym roku otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Największym sukcesem Witka było zdobyciu tytułu  finalisty XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, co zwolniło go z matury z języka polskiego z wynikiem 100% z podstawy, rozszerzenia i części ustnej! W 2019 roku w trzyosobowej reprezentacji LO zajął II miejsce w Ogólnopolskim konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych TURBOLANDESKUNDE. Zdobyli tytuł wicemistrzów Dolnego Śląska. Witold to uczeń niezwykle zaangażowany w życie szkoły, samorządu szkolnego oraz organizację wydarzeń charytatywnych. 

Elżbieta Hudy jest nauczycielem języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich, gdzie trafiła po likwidacji gimnazjów. I była to bardzo dobra decyzja dla szkoły – pani Elżbieta osiąga ogromne sukcesy w pracy z dziećmi, włączając je w udział w olimpiadach i konkursach. Zaszczepiła w dzieciach potrzebę i chęć nauki języka angielskiego, angażując się w wymianę uczniów w ramach programu ERASMUS. Program ten umożliwia wymianę międzynarodową uczniów. Jest także organizatorem Dnia Czystego Powietrza oraz współzałożycielką Ząbkowickiego Alarmu Smogowego.

MotoFrankenstein to Klub Motocyklowy z Ząbkowic Śląskich, który w swoich szeregach skupia miłośników jazdy motocyklami jedno i wielośladowymi. W swoich działaniach stara się czynnie uczestniczyć we wszystkich imprezach, organizowanych na terenie miasta i gminy Ząbkowice Śląskie, a także na terenie powiatu i regionu. Organizuje i uczestniczy bardzo czynnie w akcjach charytatywnych, które ratują życie i zdrowie potrzebującym. W 2019 roku MotoFrankenstein zorganizował po raz jedenasty Potworny Zlot Motocyklowy w Ząbkowicach Śląskich. Był organizatorem ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi Motoserce. Organizował te akcje w Ząbkowicach Śląskich i całym powiecie ząbkowickim. Czynnie uczestniczył w 28 finale WOŚP i pobił rekord zbiórki do jednej puszki (7400 zł). Uczestniczy także czynnie w wielu imprezach rekreacyjnych, uświetniając swoimi motocyklami program imprez i organizując motocyklowe przejażdżki dla dzieci.

Paweł Kowalczyk to artysta przez duże A. Wokalista, producent, kompozytor, autor tekstów, laureat wielu konkursów i przeglądów piosenek. Finalista 3 edycji programu IDOL. Założyciel wytwórni fonograficznej artCONNECTION music, w której płyty nagrywają młodzi jak i uznani artyści. Znany z wyjątkowo oryginalnej twórczości, której nie da się zdefiniować w jednym gatunku muzycznym. Ma w swoim dorobku cztery albumy studyjne, wiele projektów muzycznych jak np. „AUX” czy ostatnia płyta „Piosenki Mistrza” na której wykonuje swoje aranżacje utworów Grzegorza Cichockiego. Współpracował z wieloma uznanymi muzykami i twórcami jak choćby Markiem Napiórkowskim, Robertem Kubiszynem czy Derrickiem McKenzie z legendarnego zespołu Jamiroquai. 

UM Ząbkowice Śląskie

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Krzywe Wieże wręczone po raz szósty. Znamy najlepszych [foto]

  2020-06-26 16:08:17

  gość: ~korona

  Po co te maski? Dalej te szopki będziecie robić? Koronawirus to wymysł!!!!!!! Codziennie o wiele więcej ludzi umiera na raka i inne rodzaju choroby, więc powinno zakazać się kupowania wszystkiego, co ma wpływ na rozwój komórek rakowych itd., nawet jedzenia nafaszerowanego chemią!!!

 • 2020-06-26 17:38:16

  gość: ~Ja

  @~korona

  Co buczysz, materiał dotyczy nagród dla osób, a nie koronawirusa. Gratulacje dla wszystkich.

 • 2020-06-26 18:45:53

  gość: ~Edek

  Zawsze musi się znaleźć jeden niezadowolony

 • 2020-06-26 21:12:10

  gość: ~Hmm

  Może mi ktoś powiedzieć dlaczego delfin wiatę rozbiera przy basenie? Będą to sprzedawać?

 • 2020-06-26 21:29:47

  gość: ~Mieszkaniec

  Ciekawi mnie nagroda przedsiębiorca roku. Jakie były kryteria choć z tego co słyszałem w Baudzie jest 100razy lepiej nisz w Legrandzie.

 • 2020-06-26 21:59:18

  gość: ~Mal

  @~Mieszkaniec
  O jakiej niszy piszesz? :)

 • 2020-06-26 23:13:39

  gość: ~Wybory i ważne

  Drodzy wyborcy, w niedzielę głosujemy na Andrzeja Dudę. Fircyk Czaskowski niech spada z czajką.

 • 2020-06-29 17:59:19

  gość: ~xxxx

  ostatnio dodany post

  @~Wybory i ważne
  Sam se głosuj na podnóżka prezesa

REKLAMA